Posiedzenie APJC-PL

Tematem, który zdominował dyskusję na kolejnym posiedzeniu APJC-PL była sytuacja spowodowana przez default jednego z większych akredytowanych agentów IATA.

Straty finansowe dla linii lotniczych sięgają kilku milionów złotych. Według opinii lotniczych jest to skala porównywalna do bankructwa Orbisu. Z tego powodu wznowiono prace FAG – Doradczej Grupy Finansowej. W jej skład wchodzi trzech przedstawicieli linii lotniczych i trzech agentów IATA. Linie lotnicze na posiedzeniu FAG dążyć będą do ponownych zmian w lokalnych kryteriach finansowych. Zaostrzeniu mogą ulec kryteria dla nowych Agentów IATA w pierwszych dwóch latach działania, jak i dla agentów, którzy spowodowali jakiekolwiek opóźnienia bądź zaniżenia kwot w płatnościach do BSP. Dla tych agentów linie lotnicze będą chciały wprowadzić tzw. weekly remittance – rozliczenia z BSP co 7 dni. Jednocześnie, linie lotnicze apelują do wszystkich akredytowanych agentów IATA o etyczne zachowania w biznesie.

W Ambasadzie Litwy

W Ambasadzie Litwy w Warszawie odbyło się spotkanie poświęcone promocji Litwy jako kierunku turystycznego. W trakcie spotkania wręczono dyplomy uznania za promocję turystyki wyjazdowej na Litwę. Wśród wyróżnionych znalazł się Sekretarz Generalny PIT Tomasz Rosset. Ambasador Republiki Litewskiej w Polsce Loreta Zakaraviciene podziękowała za prowadzone przez przedstawicieli polskiej branży turystycznej działania oraz wsparcie mediów i złożyła wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne.

Jubileusz Hotelu Warszawa

Hotel „Warszawa” SPA & Resort w Augustowie obchodził 15 urodziny. Z tej okazji Prezes Andrzej Burkiewicz zaprosił gości na uroczystą galę jubileuszową. Były życzenia, kwiaty, gratulacje, pamiątkowe upominki i występ gwiazdy wieczoru – zespołu Pectus. Prezentacja dotycząca historii hotelu uświadomiła zebranym jak wielkim przemianom uległ na przestrzeni lat. Więcej informacji tutaj

 

Nadawcą maila jest:
Polska Izba Turystyki, ul. Krakowskie Przedmieście 64/7, 00-322 Warszawa, tel./fax: 22 8265536
e-mail: biuro@pit.org.pl, www.pit.org.pl