Najbliższy weekend nad polskim morzem będzie jednym z najgorętszych w tym sezonie! Już za kilka dni w Gdyni, rozegra się półmetek Mistrzostw Świata Red Bull Air Race. Wydarzenie, które po raz pierwszy zagości w naszym kraju, jest oczekiwane nie tylko przez fanów lotnictwa i sportów motorowych, ale także pilotów, którzy liczą na kolejne punkty w klasyfikacji. Spektakularny wyścig oglądać będzie można z gdyńskiej plaży, a także na kanałach TVP oraz w sieci kin Multikino.

Dynamiczny format zawodów, walka o każdy ułamek sekundy oraz umiejętności najlepszych pilotów na świecie to gwarancja wyśmienitej mieszanki emocji. Czwarty z ośmiu przystanków Red Bull Air Race coraz bliżej. Po dotychczasowych trzech wyścigach w klasyfikacji generalnej prowadzi Austriak, Hannes Arch. Spodziewać się można zaciętej rywalizacji – piloci są zdeterminowani, by zdobyć jak najwięcej punków i sięgnąć po zwycięstwo. Wśród nich jest Paul Bohomme, najbardziej utytułowany pilot w historii Red Bull Air Race.

„Moja strategia na wyścig w Gdyni jest prosta: latać jak najszybciej i nie popełniać błędów. Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć punkty niezbędne do objęcia pozycji lidera” – mówi przed najbliższym wyścigiem Paul Bonhomme, obecnie zajmujący drugą lokatę w Mistrzostwach Świata.

Red Bull Air Race to nie tylko niesamowita rywalizacja w powietrzu, ale także olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne na niespotykaną dotąd skalę. Na kibiców czekać będą atrakcje na niebie i ziemi. Bezpośrednie przygotowania do tej największej w historii imprezy lotniczej w Polsce, trwają intensywnie od kilkunastu dni. Codziennie powstaje nowa infrastruktura, która umożliwi sprawne oraz bezpieczne przeprowadzenie Mistrzostw Świata. Na czas trwania zawodów zmianie ulegnie organizacja ruchu w ścisłym centrum miasta. Najwięcej zmian należy spodziewać się w dniach 25 – 27 lipca. Nowe zasady będą obowiązywać nie tylko posiadaczy samochodów, ale i pasażerów komunikacji publicznej, a także właścicieli zacumowanych w marinie jachtów i motorówek.

Rywalizacja najlepszych pilotów na świecie rozegra się na pułapie zaledwie 20 m! Zawodnicy będą się ścigać z prędkością 370 km/h po torze, który ograniczają wypełnione sprężonym powietrzem pylony. W Gdyni charakterystyczne stożkowate słupy będą zakotwiczone w wodzie wzdłuż plaży Śródmieście oraz Bulwaru Nadmorskiego. Z tego powodu wejścia i wyjścia z portu jachtowego – ze względów bezpieczeństwa – zostaną czasowo ograniczone. Utrudnień należy spodziewać się w następujące dni:

24 lipca (czwartek): 12:00 – 18:30
25 lipca (piątek): 11:00 – 17:30
26 lipca (sobota): 08:00 – 18:45

27 lipca (niedziela): 14:00 – 18:00

W dniach 25 – 27 lipca, w wyżej wymienionych godzinach, nie będzie można przebywać na Falochronie Wschodnim oraz Południowym. W tych samych dniach zawieszone zostaje też kąpielisko na plaży Śródmieście. Warto jednak dodać, że podniebny wyścig będzie można oglądać bezpośrednio z wody. Bezpieczną strefę wyznaczą na wodach Zatoki Gdańskiej boje regatowe. Akwen będzie nadzorowany przez służby ratownicze, Policję oraz Straż Graniczną. Szczegółowe informacje dot. zmian w ruchu można znaleźć na stronach: www.gdynia.pl oraz www.zdiz.gdynia.pl.

Wśród publiczności z całego świta nie zabraknie osób ze sceny kultury i sportu. Dla tych, którzy nie mogą przybyć do Gdyni przewidziano transmisje 27 lipca na antenach TVP oraz w sieci kin Multikino.

Harmonogram Red Bull Air Race w Gdyni:

Piątek, 25 lipca 2014
19.00 Krzysztof Zalewski – koncert Red Bull Tour Bus
20:30 BRODKA XS – koncert Red Bull Tour Bus

Sobota, 26 lipca 2014
13.00 Otwarcie imprezy
13:50 Treningi – klasa Master
15:55 Wyścig – klasa Challenger
17:05 Kwalifikacje – klasa Master
19:00 Ifi Ude – koncert Red Bull Tour Bus
20:30 Kamp! – koncert Red Bull Tour Bus

Niedziela, 27 lipca 2014
13:00 Rozpoczęcie imprezy
13.15 Atrakcje otwierające imprezę
15:20 Wyścig klasa Master – TOP 12
16:25 Wyścig klasa Master – SUPER 8
17:10 Wyścig klasa Master – FINAL 4

Więcej informacji na stronie: www.redbullairrace.com.