easyJet, największa brytyjska linia lotnicza, w dalszym ciągu rozwija ofertę.

Jako kluczowy partner Holandii i Portugali oraz jedna z głównych linii lotniczych działających na czołowych rynkach europejskich, easyJet ogłasza otwarcie dwóch nowych baz. W 2015 roku w bazie Amsterdam-Schiphol będą stacjonowały 3 samoloty A320, a na lotnisku Porto Francisco De Sa Carneiro przewoźnik zamierza bazować kolejne 2 samoloty A320.  

Baza easyJet w porcie lotniczym Amsterdam-Schiphol
easyJet oferuje przystępne cenowo loty z i do lotniska Schiphol już od 1996 roku. Zapowiadana baza będzie pierwszą w Holandii i wzmocni długoterminową strategiczną pozycję przewoźnika na lotnisku Amsterdam-Schiphol. easyJet jest tam drugą największą linią lotniczą i ma już 9% udziałów w rynku. Amsterdam to jeden z najbardziej popularnych punktów sieci easyJet  – rocznie linia obsługuje tam ponad 3.5 miliona pasażerów latających z i do 21 destynacji.
W porcie lotniczym Amsterdam-Schiphol będą bazowały 3 samoloty A320. Pozwoli to na powiększenie oferty lotów porannych, popularnych wśród pasażerów biznesowych oraz zwiększenie liczby połączeń w ofercie przewoźnika i poszerzenie oferty lotów skierowanej do holenderskich turystów. W przyszłym roku easyJet spodziewa się zwiększyć ruch pasażerów o 600 000 osób, czyli o 16% w porównaniu do roku obecnego. Dzięki temu nowa generacja klientów easyJet będzie miała dostęp do jednego z najpopularniejszych punktów sieci.
Do obsługi nowej bazy easyJet planuje zatrudnić setki pracowników i stworzyć 120 stałych stanowisk pracy, głównie dla pilotów i personelu pokładowego. Wszyscy pracownicy będą zatrudnieni na podstawie lokalnych umów zgodnych z obowiązującym w danym miejscu prawem pracy.
Dodatkowo, nowa baza będzie wymagała stworzenia 3 500 kontraktowych miejsc pracy. Wzrost w zatrudnieniach będzie się utrzymywał wraz z rozwojem bazy i planami dodania dodatkowych samolotów w ciągu najbliższych kilku lat. Rekrutacja jest prowadzona przez stronę internetową careers.easyjet.com orazdziałania online i w prasie.

Loty do Hamburga
easyJet planuje powiększyć ofertę lotów z Amsterdamu o połączenie z Hamburgiem, głównym niemieckim centrum biznesowym, które stanie się tym samym bardziej dostępne dla podróżujących w celach biznesowych i turystów. Loty będą odbywały się 6 razy w tygodniu począwszy od listopada, a bilety są już dostępne na stronie easyJet.
Nowa baza easyJet w porcie lotniczym Porto Francisco de Sa Carneiro
easyJet działa w Portugalii od 1999 roku, a w ciągu ostatniego roku przewiózł ponad 3.8 milionów pasażerów. Obecnie obsługiwane są porty lotnicze w Faro, Funchal i Porto, a baza przewoźnika od 2012 roku mieści się na lotnisku Lizbona Portela.

W nowej bazie w Porto stacjonowały będą dwa samoloty A320, a przewoźnik planuje zatrudnienie 80 osób – etatowych pilotów i personelu pokładowego. Wszyscy pracownicy będą zatrudnieni na podstawie lokalnych umów zgodnych z obowiązującym w danym miejscu prawem pracy. Nowa baza przyczyni się do wzrostu znaczenia Porto w regionie i do pobudzenia tamtejszej gospodarki.

Decyzja o założeniu bazy w Porto jest wynikiem popularności tamtejszego portu lotniczego. W ostatnim roku, w ramach 6 połączeń – do Bazylei, Genewy, Londynu Gatwick, Lyonu, Paryża i Tuluzy, linia przewiozła prawie 800 000 pasażerów z i do lotniska Francisco de Sá Carneiro.

Porto to bardzo popularna destynacja zarówno wśród podróżujących biznesowo, jak i wśród osób szukających wypoczynku. Miasto zostało zarejestrowane jako Światowe Dziedzictwo UNESCO już w 1996 roku, a w 2001 roku zostało wybrane Europejską Stolicą Kultury. To bardzo dynamiczny gospodarczo region z drugą co do wielkości metropolią w kraju i ponad dwoma milionami mieszkańców. To również centrum silnie uprzemysłowionej północno-zachodniej części kraju. Porto jest też znane jako region światowej sławy wina eksportowego.

„easyJet jest wiodącą europejską linią lotniczą, która nieustannie się rozwija. Oferta linii odpowiada na potrzeby osób podróżujących w celach biznesowych i tych szukających wypoczynku. Dzięki naszym bazom w całej Europie widzimy jeszcze więcej możliwości rozwoju sieci połączeń. Jesteśmy strategicznym partnerem wielu regionów, a decyzje o otwarciu nowych baz w Amsterdamie i Porto są dogłębnie przemyślane. Nasz wkład w lokalną gospodarkę będzie jeszcze większy, w szczególności dzięki rozwojowi lotnisk, zwiększeniu liczby pasażerów i stworzeniu nowych miejsc pracy” – skomentowała Carolyn McCall, prezes easyJet.

Więcej informacji na www.easyJet.com oraz easyJet Polska na Facebooku.