LOT rozbudowuje siatkę połączeń o kolejne nowe kierunki. Już 5 czerwca polski przewoźnik poleci do Kaliningradu, a od 28 sierpnia dostępne będą bezpośrednie rejsy do drugiego największego miasta w Szwecji, Göteborga. Ale to nie wszystkie zmiany – w sezonie letnim LOT zwiększy też częstotliwości połączeń na 25 obecnie obsługiwanych trasach

 

W sezonie letnim 2017, do siatki połączeń LOT-u dołączą kolejne miasta w regionie – Kaliningrad i Göteborg. Nowe połączenie do Kalliningradu będzie wykonywane nowoczesnymi Bombardierami Q400 LOT-u aż 6 razy w tygodniu. W poniedziałki, wtorki i czwartki samoloty wystartują z Warszawy według następującego rozkładu:

 

LO 697 WAW KGD 11:05 – 12:10

 

LO 698 KGD WAW 12:40 – 13:45

 

Ponadto, w środy, piątki i niedziele rejsy będą odbywały się według następującego rozkładu:

 

LO 699 WAW KGD 16:25 – 17:30

 

LO 700 KGD WAW 18:00 – 19:05

 

Taki rozkład najlepiej odpowiada potrzebom pasażerów, którzy chcą z Europy w najprostszy sposób dotrzeć do Obwodu Kaliningradzkiego, jak również pasażerom z Kaliningradu wybierającym się w podróż do Europy. Obwód Kaliningradzki to ostatni z sąsiadujących z Polską regionów, który jak dotąd nie posiadał bezpośrednich, obsługiwanych przez LOT połączeń z Warszawą.

 

„LOT będzie w Kaliningradzie jedynym przewoźnikiem z Unii Europejskiej i jedynym, który daje dostęp do tak szerokiej i wygodnej siatki połączeń. Tak zbudowany rozkład pozwala skrócić do minimum czas przesiadki do większości miast w Europie. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na rejsy między Obwodem Kaliningradzkim a wieloma europejskimi kierunkami takimi jak Kraków, Wrocław, Amsterdam, Paryż, Londyn, Genewa czy Mediolan.” – mówi Adrian Kubicki, Dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej.

 

Połączenie do Kaliningradu zostało wyłonione w ramach programu Route Exchange, który pomaga ocenić potencjał nowych tras oraz ułatwia lotniskom i liniom lotniczym nawiązanie owocnej współpracy.

 

Dzięki nowemu połączeniu z Göteborgiem, LOT umacnia swoją pozycję również w krajach skandynawskich, oferując pasażerom podróżującym z regionu w celach biznesowych i turystycznych dostęp do pełnej gamy połączeń do Europy Wschodniej i Centralnej. Rejsy na trasie Warszawa-Göteborg będą realizowane we współpracy z Nordiką, estońskim narodowym przewoźnikiem, co pozwoli na zwiększenie efektywności kosztowej, w tym kosztów nocowania załóg i bazowania samolotu. Od 28 sierpnia Bombardiery CRJ-900 obsługiwane przez Nordikę będą wykonywać regularne połączenia na tej trasie aż 6 razy w tygodniu.

 

Rejsy z Göteborga do Warszawy będą realizowane codziennie z wyjątkiem niedziel według następującego rozkładu:

 

LO 496 GOT WAW 08:00 – 09:40

 

Rejsy z Warszawy do Goteborga będą wykonywane przez cały tydzień z wyłączeniem sobót w godzinach:

 

LO 495 WAW GOT 19:35 – 21:15„Kaliningrad i Göteborg to kolejne strategiczne pod względem biznesowym połączenia, które rozwijają nasz hub przesiadkowy w Warszawie. Jesteśmy obecnie największym przewoźnikiem sieciowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Zamierzamy dalej wykorzystywać potencjał, jaki niesie za sobą rozwój ruchu w tym regionie. Tylko w Polsce liczba pasażerów będzie rosła co najmniej o 5% rocznie, a to oznacza, że musimy oferować im coraz więcej atrakcyjnych połączeń. Sam Obwód Kaliningradzki jest ostatnim regionem sąsiadującym z Polską, do którego rozpoczynamy regularne rejsy. Tym samym obsługujemy już wszystkie kluczowe rynki w Europie Środkowo Wschodniej” – mówi Adrian Kubicki.

 

Ponadto, w sezonie letnim LOT zwiększy oferowanie o blisko 30% w stosunku do ubiegłego sezonu letniego, uzupełniając częstotliwości na wybranych trasach oraz uruchamiając nowe kierunki połączeń. W sezonie letnim 2017, poza Göteborgiem i Kaliningradem, LOT po raz pierwszy poleci do Los Angeles, Astany, Puli, Podgoricy, a także wystartuje do Newarku i czterech portów regionalnych do stolicy Izraela. Ponadto, polski przewoźnik zwiększy częstotliwość połączeń w tygodniu na 25 trasach w tym z Warszawy do Lwowa z 12 do 19, do Luksemburga z 6 do 11, do Wilna z 20 do 34, Odessy z 7 na 14, a także do Tokio, Seulu, Belgradu, Kiszyniowa, Charkowa, Kluż Napoki, Sofii, Budapesztu, Dusseldorfu, Londynu, Zadaru, Erywania czy Tallinna.

 

 Uruchomienie połączenia do Kaliningradu i Göteborga oraz zwiększenie częstotliwości innych połączeń jest jednym z elementów budowania silnego i największego w tej części Europy węzła przesiadkowego. Lotnisko Chopina za sprawą połączeń LOT-u już dziś pełni taką funkcję. Blisko 50% wszystkich pasażerów podróżujących LOT-em nie kończy swojej podróży w Warszawie, a jedynie przesiada się na kolejne rejsy obsługiwane przez LOT.

 

 Rozwój siatki połączeń jest jednym z elementów realizacji strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 roku. W sumie polski przewoźnik uruchomił już ponad 30 nowych połączeń, w tym dwa dalekiego zasięgu – do Tokio i Seulu. W tym roku LOT znacząco zwiększy swoją obecność w USA. Od kwietnia ruszą połączenia z Warszawy do Newark i Los Angeles. Razem z połączeniem z Krakowa do Chicago w 2017 roku LOT będzie obsługiwał w sumie 6 tras do Ameryki Północnej. 

 

Bilety na rejsy do Kaliningradu i Göteborga będą dostępne od 28 marca w sprzedaży we wszystkich kanałach LOT, w tym na stronie lot.com, LOT Travel, LOT Contact Center i u agentów.