Marek Kamiński od 14 dni wędruje szlakiem Camino de Santiago. Swą drogą promuje ideę Europejskich Obozów Zdobywców Biegunów organizowanych przez Fundację Marka Kamińskiego. Fundacja rozpoczęła zbiórkę funduszy na wyjazdy, które na celu mają odmienić życie dzieci z całej Polski.

Pierwszy Obóz odbył się w 2013 roku, do dziś Fundacja zorganizowała 7 takich wyjazdów. Wzięło w nich udział 105 dzieci. Uczestnicy to osoby przewlekle chore, niepełnosprawne bądź podopieczni domów dziecka. Do tej pory obozy organizowane były w Stawiskach na Kaszubach. Tym razem Fundacja Marka Kamińskiego planuje zorganizować je zagranicą. Jednak ten cel jest zależny od ilości pieniędzy, które zbierze. Każda złotówka ma znaczenie.
Europejskie Obozy Zdobywców Biegunów nie są typowymi wyjazdami. Przez 10 dni uczestnicy zapoznają się ze stworzoną przez Marka Kamińskiego metodą Biegun. Metoda ta wspiera w rozwoju, zapobiegając utracie motywacji, jest metodą skutecznej samorealizacji. Ułożona w 10 kroków w sposób praktyczny uczy jak poznać samego siebie i realizować wyznaczone cele. Opiera się na marzeniach, to one są kluczem do wyznaczenia własnego Bieguna, czyli metaforycznego celu. Metoda Biegun została opisana przez Marka Kamińskiego w książce: „Odkryj, że biegun nosisz w sobie”.
Agnieszka Leśniewska z Fundacji Marka Kamińskiego tłumaczy sposób implementacji metody Biegun podczas Obozów: W Obozie bierze udział15 dzieci pod opieką 4 opiekunów (trenerów metody). Już od pierwszego dnia staramy się, aby grupa stanowiła całość. Zespoliła się w jednym wytyczonym celu – odnalezieniu własnego Bieguna. Cały program metody został przygotowany i opracowany przez zespół złożony z pedagoga, psychologów i filozofa w formie podręcznika dla trenerów metody oraz podręcznika dla dzieci w formie Dziennika Zdobywcy.
Fundacja pragnie zorganizować trzy takie wyjazdy. Koszt jednego wynosi 30 000 złotych. W ramach projektu 3 Biegun organizowana jest akcja „Kup kroki”. Każda osoba mająca chęć niesienia pomocy może kupić kroki, które zbliżają Fundację do Obozów. Jeden z nich kosztuje złotówkę. Fundusze zbierane są na konto Fundacji Marka Kamińskiego i przeznaczone wyłącznie na organizację Europejskich Obozów Zdobywców Biegunów.
Kroki  można kupić na stronie: www.3biegun.kaminski.pl.