Decyzja o tym, że kongres ICCA 2017 odbędzie się w Europie została ogłoszona w ubiegłym tygodniu podczas 52. Walnego Zgromadzenia Członków ICCA w Szanghaju. Gdańsk znalazł się na tzw. „short liście” razem z Pragą i St. Petersburgiem.

 

Czym jest kongres ICCA i dlaczego co roku wiele miast o niego walczy?

Kongres ICCA (International Congress & Convention Association)  to spotkanie, w trakcie którego destynacja może zaprezentować swoje najlepsze obiekty konferencyjne i przedstawić swój potencjał biznesowo-kulturalny. Dla Gdańska to możliwość zaprezentowania nie tylko infrastruktury, ale także potencjału i profesjonalizmu pomorskiej branży spotkań. Kongres ICCA to również jedno z najważniejszych wyzwań konferencyjnych, ponieważ uczestnikami (700-1000 osób) są profesjonaliści i top management z branży konferencyjnej, szczególnie wymagający jeżeli chodzi o poziom organizacji wydarzenia. Ale wydarzenie jest nie tylko szansą dla Gdańska, ale też okazja do promocji Polski jako atrakcyjnej destynacji turystycznej wśród międzynarodowych specjalistów z branży. Nowo nawiązane kontakty biznesowe podczas wydarzenia być może zaowocują w przyszłości kolejnymi dużymi i prestiżowymi eventami zorganizowanymi w naszym kraju.

O ICCA

ICCA reprezentuje prawie 1000 podmiotów z ponad 90 krajów na świecie. Jest najważniejszym stowarzyszeniem na świecie w branży spotkań biznesowych. Członkowie ICCA mają dostęp do największej na świecie bazy danych o konferencjach organizowanych przez stowarzyszenia. ICCA jest również platformą współpracy światowych ekspertów i stanowi płaszczyznę kontaktu stowarzyszeń z destynacjami.

GCB/GOT jest członkiem ICCA od 2007r. i od początku aktywnie uczestniczy w życiu stowarzyszenia. W ICCA istnieje podział na sektory, dotyczący specyfiki działalności danej firmy – GCB należy do sektora destination marketing. ICCA dzieli się również na oddziały, związane z położeniem geograficznym (GCB należy do Oddziału Europy Centralnej a Anna Górska Prezes GCB/GOT jest jego Przewodniczącą). 

Gospodarza ICCA Congress 2017 poznamy 19 maja 2014r.

Gdańsk Convention Bureau/GOT przygotowało ofertę, która została pozytywnie zaopiniowana przez międzynarodowy Zarząd ICCA. Do końca kwietnia 2014r. odbędzie się wizyta studyjna przedstawicieli ICCA w Gdańsku. Do 1 maja każde z miast znajdujące się na tzw. short liście będzie miało jeszcze czas, aby dokonać ewentualnych zmian w swoich ofertach. Prezentacja ostatecznej oferty przed jury odbędzie się przed targami IMEX we Frankfurcie 18 maja 2014r. Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpi dwa dni później, 19 maja.

Do tej pory organizację kongresu ICCA w Gdańsku wsparli: Miasto Gdańsk, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Poland Convention Bureau/POT, Centrum Wystawienniczo – Kongresowe AmberExpo, InvestGDA, Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, Gdański Oddział PTTK, Poznań Convention Bureau, Miasto Kraków, Symposium Cracoviense, Targi w Krakowie, Bydgoskie Centrum Informacji, Mazurkas Travel, oraz przedstawicieli lokalnej branży turystycznej – hotele, PCO/DMC i wielu innych.

Trzymamy kciuki za Gdańsk!