Na majówkę do Lipska

Dla młodych i kreatywnych turystów Lipsk nie stanowi żadnej tajemnicy.

Szczególnie fascynującym obiektem jest lipska przędzalnia bawełny(Spinnerei), dawniej fabryka a dziś najbardziej interesujące miejsce wystawiennicze współczesnej sztuki i kultury w Europie. W 2015 „Spinnerei” zaprasza na tradycyjne zwiedzanie galerii (01/02.05.2015 oraz 12/13.09.2015). W maju galerie i miejsca wystawiennicze „Spinnerei” obchodzić będą 10-lecie powstania.

» czytaj więcej…

 

LIPSK 1813 – w zamęcie Bitwy Narodów

W Asisi Panometer zwiedzający zanurzają się w zupełnie obcym, ale fascynującym świecie. W dawnym gazometrze II z roku 1910, artysta Yadegar Asisi stworzył spektakularną 360° panoramę pod tytułem „LIPSK 1813 – w zamęcie Bitwy Narodów”(LEIPZIG 1813 – In den Wirren der Völkerschlacht), którą można obejrzeć do września 2015. Projekt powstał z okazji 200 rocznicy zwycięstwa nad wojskami Napoleona. Od 03.10. będzie można tu podziwiać panoramę pt. „Wielka Rafa Koralowa”.

» czytaj więcej…

 

Saksoński Szlak Lutra

Kto odwiedzi Lipsk i tereny wokół miasta, ten odkryje bogactwo wspaniałych skarbów kultury i sztuki. Swój ślad pozostawił tu Marcin Luter, reformator Kościoła, mający decydujący wpływ nie tylko na historię Lipska. Miłośnicy wędrówek mogą więc podążyć Saksońskim Szlakiem Lutrai odkryć związane z nim miejsca. Jest to nowa trasa turystyczna, jej drugi odcinek zostanie uroczyście otwarty 27.05.2015. Szlak biegnie na długości 550 kilometrów stwarzając wspaniałą okazję do spędzenia długiego weekendu i aktywnego wypoczynku w regionie Lipska.

» czytaj więcej…

 

Zoo, Belantis & Kanupark

Oprócz kolorowego zgiełku miasta, w okolicy Lipska można spotkać niezliczone możliwości aktywnego wypoczynku: w lipskim zooprzyroda czuje się jak u siebie w domu. Tu, wyjątkową atrakcję stanowi tropikalna kraina przygody Gondwanaland, po której można podróżować łodzią lub poznawać ją z wysokości wierzchołków drzew. Mnóstwo zabawy oferuje „Belantis”,największy park rozrywki we wschodnich Niemczech z 8. strefami tematycznymi i ponad 60. atrakcjami. W parku kajakowym Markkleebergpoznasz prawdziwą siłę dzikiej wody – czy to podczas raftingu, power-rafting, czy też w czasie tubingu.

» czytaj więcej…