Największy lodowcowy ośrodek narciarski w Austrii gwarantuje obecność śniegu na stokach od października do czerwca oraz szybki wjazd nowoczesną kolejką 3S Eisgratbahn. Jego dodatkową zaletą są liczne wydarzenia w sezonie: sesje w snowparku, testy sprzętu, obozy treningowe i imprezy kulinarne, a w tym roku również pierwsze zawody FIS Freeski World Cup Stubai w snowparku Stubai Zoo

 

W dniach 24 do 26 listopada 2017 roku lodowiec Stubai stanie się upragnionym miejscem wyjazdu wszystkich fanów narciarstwa dowolnego, ze względu na pierwsze zawody FIS Freeski World Cup Stubai w Snowpark Stubai Zoo, otwierające sezon Pucharu Świata w Europie. Ten legendarny snowpark – będący popularnym miejscem spotkań profesjonalnych freeriderów oraz tych, którzy pretendują do tego tytułu – jest codziennie, przez cały sezon odświeżany. Wielkie nazwiska sceny freestyle można zobaczyć tu w akcji podczas jesiennych imprez Stubai Premiere i Stubai Prime Park Session oraz na wiosnę podczas Spring Sessions.

 

Powder Department na lodowcu Stubai powoduje u freeriderów przyśpieszone bicie serca za sprawą 13 tras rekomendowanych trakami GPS (dostępna jest również papierowa wersja mapy off-piste). Mapę tras, aktualne informacje o stopniu zagrożenia lawinowego oraz urządzenie do kontroli detektorów (LVS checkpoint) umieszczono na tablicach na górnej stacji Eisgrat i Gamsgarten. W tym ostatnim miejscu znajduje się również teren treningowy do poszukiwania osób zasypanych przez lawiny, gdzie można sprawdzić posiadany lub bezpłatnie wypożyczony (na miejscu) sprzęt. Na obozach treningowych nowi adepci freerede’u mogą uzyskać od profesjonalistów cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas shreddingu na snowboardzie, narciarstwa przełajowego czy biwakowania na śniegu.

 

Od ostatniego sezonu nowa kolejka 3S Eisgratbahn przewozi szybko (w 12 minut) i komfortowo wszystkich fanów sportów zimowych do ośrodka narciarskiego na lodowcu Stubai, który rozciąga się na wysokość ponad 3000 m n.p.m. Gondole, zaprojektowane przez studio Pininfarina, mają panoramiczne okna, Wi-Fi i są dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną ruchomością. Fascynujący świat wiecznego lodu można zobaczyć z bliska podczas zwiedzania jaskini lodowej, natomiast z platformy widokowej TOP OF TYROL (z wysokości 3 210 m) rozciąga się piękny widok na szczyty i doliny. Wśród wielu rozrywek oferowanych na lodowcu Stubai znajdują się również kulinarne przyjemności. Wykwintna restauracja Schaufelspitz, najwyżej położona restauracja w Alpach nagrodzona toczkiem kucharskim przez Gault Millau, ponownie zaprasza smakoszy na Noc Gourmet Dine & Wine oraz Noc Gourmet Dine & Beer, podczas których sześciodaniowemu menu będą towarzyszyć odpowiednio dobrane wina lub piwa.

 

Duża różnorodność atrakcji zadowoli nie tylko miłośników przyrody i osoby ceniące sobie drobne przyjemności życia, ale przede wszystkim rodziny, narciarzy, freeriderów i freestylowców. Wiele możliwości daje 35 tras narciarskich o różnym poziomie trudności. Dzieci poniżej 10 roku życia mogą bezpłatnie jeździć na nartach, jeśli są w towarzystwie rodzica posiadającego ski pass. Odpowiednią opiekę i rozrywkę dla maluchów i młodzieży oferuje szkółka narciarska BIG Family Ski Camp na górnej stacji Gamsgarten.

 

Przegląd wydarzeń w sezonie 2017/18

 

14 – 15.10.2017  Narciarski Oktoberfest „Weisse Wies‘n”

Dobra zabawa w tradycyjnych, tyrolskich strojach na tle śnieżnego, lodowcowego krajobrazu. Ważne wydarzenie dla miłośników Oktoberfestu, którzy lubią imprezować w zimowym klimacie.

 

20 – 22.10.2017  STUBAI PREMIERE – otwarcie snowparku

To już 9. edycja tej imprezy, z terenem do testów i licznymi atrakcjami dodatkowymi. Ważne wydarzenie dla tych, którzy chcą bezpłatnie przetestować najnowszy sprzęt bezpośrednio w parku.

VIDEO z zeszłego roku: www.youtube.com/watch?v=h8ZDR3uJx2k.

 

25.10. – 22.11.2017  STUBAI PRIME PARK SESSIONS

Światowa elita freeski i snowboardu spotka się na treningu w snowparku Stubai Zoo. To dobra okazja, aby poćwiczyć i nauczyć się od najlepszych.

 

9 – 12.11.2017  SPORTSCHECK GLACIER TESTIVAL

Największy w Alpach testiwal sprzętu do sportów zimowych z poradami specjalistów. Ważne wydarzenie dla tych, którzy jako pierwsi chcą sprawdzić najnowsze rozwiązania.

 

18 – 19.11.2017  SAAC BASIC CAMP – kurs lawinowy dla początkujących

Bezpłatny. Informacje o narciarstwie przełajowym oraz profesjonalny kurs lawinowy. Polecany tym, którzy lubią jazdę po białym puchu, ale cenią swoje bezpieczeństwo.

 

24 – 26.11.2017  FIS FREESKI WORLD CUP STUBAI

Zawody Pucharu Świata FIS Freeski World Cup w kategorii slopestyle w snowparku Stubai Zoo. Świętna okazja do obejrzenia popisów najlepszych freeskierów.

 

30.11. – 03.12.2017  SAAC 2ND STEP CAMP – kurs lawinowy drugiego stopnia

Kolejny krok po SAAC Basic Camp do zwiększenia swojego bezpieczeństwa w Alpach. Polecany freeriderom, którzy chcą sprawdzić i polepszyć swoje umiejętności w tym zakresie.

 

16.12.2017 i 20.01.2018 Trening lawinowy SPORT OKAY

Przygotuj się na nagłe sytuacje: kurs z certyfikowanym przewodnikiem górskim z Freeride Center Stubai. Polecany narciarzom przełajowym z instynktem przetrwania.

 

12 i 13.01.2018  NOC GOURMET DINE & WINE

Przysmaki na szczycie, czyli kolacja w najwyżej położonej w Alpach restauracji wyróżnionej toczkiem Gault Millau. Wydarzenie polecane koneserom wyrafinowanego jedzenia i win.

 

VIDEO z zeszłego roku: https://youtu.be/TZFD-VY6Wjw.

 

26 – 28.01.2018   KÄSTLE POWDER DEPARTMENT LADIES DAYS

Kurs lawinowy przeznaczony dla kobiet: w dzień intensywna jazda freeride’owa, a wieczorem VIP shopping i wspólna kolacja. Wydarzenie dla pań, które pewnie jeżdżą na czarnych trasach i wiedzą czego chcą na stoku.

 

Dokładny program na: www.stubaier-gletscher.com/pl/stubai-live/wydarzenia/einzel/article/kaestle-powder-department-ladies-days/.

 

9 – 11.02.2018  SPORTSCHECK BIWAK CAMP – obóz zimowy na lodowcu

Biwak na wysokości 3 210 m n.p.m. na platformie widokowej TOP OF TYROL. Wydarzenie dla miłośników przygód, których nikt i nic nie może powstrzymać.

 

24.02.2018  NOC GOURMET DINE & BEER

Kolacja połączona z degustacją piwa w najwyżej położonej w Alpach restauracji wyróżnionej toczkiem Gault Millau. Wydarzenie polecane smakoszom oraz znawcom piwa.

 

31.03.2018  FULL MOON PARTY

Impreza przy pełni księżyca w barze Schneekristall Pavillon na lodowcu. Wydarzenie dla romantyków, którzy chcieliby dotknąć gwiazd.

 

14 – 15.04.2018  SAAC BASIC CAMP – kurs lawinowy dla początkujących

Bezpłatny. Informacje o narciarstwie przełajowym oraz profesjonalny kurs lawinowy. Polecany tym, którzy lubią jazdę po białym puchu, ale cenią swoje bezpieczeństwo.

 

kwiecień i maj 2018  SPRING SESSIONS w SNOWPARKU STUBAI ZOO

Światowa scena freeski i snowboardu wraca na lodowiec Stubai. Ważne wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą wydłużyć sezon zimowy.