Warszawa, 19 stycznia – LOT Cargo spełniając oczekiwania swoich klientów, uruchomił połączenie frachtowe na trasie Nowy Jork – Warszawa – Nowy Jork specjalnym samolotem all cargo Boeing 767-300, którego operatorem jest kanadyjska firma Cargojet Airways Ltd.

W tym roku planowane są  połączenia w okresie styczeń-kwiecień oraz październik-grudzień.

Spółka w styczniu i marcu planuje operacje raz w tygodniu, wylot z Nowego Jorku (JFK) w sobotę, a z Warszawy w niedzielę. W lutym zaplanowano dwie operacje w tygodniu, gdzie dodatkowo rejs z Warszawy będzie wylatywał w czwartki. Oferta kierowana jest nie tylko dla klientów i agentów z Polski, ale również z krajów ościennych takich jak Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Niemcy, Białoruś oraz Litwa, a także min. Szwajcaria, Dania, Rumunia oraz Włochy, skąd LOT stale przewozi strumienie towarów. LOT Cargo dzięki współpracy z partnerami oferuje również dalsze połączenia do każdego portu w Stanach Zjednoczonych  i Kanadzie.

LOT zdecydował się na rozwiązanie z samolotem frachtowym z uwagi na ograniczoną ilość połączeń pasażerskich w sezonie zimowym, szczególnie w miesiącu lutym i co za tym idzie ograniczone możliwości przewozowe dla cargo i poczty. Na każdy rejs, dedykowanym samolotem, dodatkowo można załadować blisko 48 ton towarów. Kolejną przewagą transportu samolotem cargo jest możliwość akceptacji paczek o większym gabarycie, do wysokości 240cm, gdzie na samoloty pasażerskie możemy załadować skrzynie do wysokości 160cm.

Możliwe są również rejsy na specjalne zlecenia klientów, którzy szukają rozwiązań na wyłączność. W ubiegłych latach organizowane były czartery cargo z takimi ładunkami jak: byki, czy waluta.

LOT jest liderem na rynku w transporcie cargo z Polski do Chicago, Nowego Jorku, Toronto.
Pierwsze połączenie samolotem all cargo było uruchomione w 2009 roku.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do ponad 40 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.