Keanu Reeves w najnowszej kampanii reklamuje festiwal Bella Skyway w Toruniu, a także zachęca do przyjazdu do województwa kujawsko-pomorskiego. „Dobrze tu być” – dodaje w spocie aktor.

Jak informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Reevesa udało się zaangażować do akcji m.in. dzięki temu, że jesienią 2012 r. gościł w Bydgoszczy na festiwalu Camerimage. Filmik, który promuje Festiwal Skyway, jest już emitowany na antenach woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego.  „To mocne uderzenie, bo nie często taka osoba zgadza się na promowanie regionu w obszarze kultury”  – powiedział  dla Gazety Wyborczej  Piotr Całbecki, marszałek województwa. Pomiędzy wypowiedziami aktora pojawią się krótkie filmiki, które mają promować także inne wydarzenia w tamtym regionie : Festiwal Bella Skyway, Bydgoski Festiwal Muzyczny, zjazd fanów Gwiezdnych Wojen, Festiwal Teatrów Lalek Spotkania i Festiwal Camerimage.  Jak dowiedziało się PRoto.pl, w spotach wszystkich pięciu wydarzeń pojawi się Keanu Reeves, a urząd nie planuje angażować innych gwiazd do reklam. Krzemińska informuje, że budżet kampanii wyniósł 485 tys. zł. Jest to całościowy koszt zawierający zarówno koncepcję, opracowanie scenariuszu, pozyskanie materiałów, produkcję i emisję wszystkich spotów. Koszt jest refundowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Adam Mikołajczyk, ekspert ds. marketingu miejsc z Best Place Institute, w rozmowie z portalem PRoto.pl przyznaje, że  całość przekazu jest dość spójna i sensowna. „Dotyczy promocji konkretnych wydarzeń kulturalnych regionu, twarzą jest aktor – czyli kultura, przeanalizowano do kogo ma trafić przekaz, czyli wszystko się zgadza. Jakby Keanu Reeves zachwalał np. walory turystyczne regionu, to byłoby to już zdecydowanie mniej wiarygodne. Zabrakło jedynie wytłumaczenia odbiorcom, co ma Keanu Reeves do województwa kujawsko – pomorskiego” –  dodaje.