Narciarstwo zjazdowe w Alta Badia, freeride wokół Sulden lub saneczkarstwo na Rosskopf − 47 ośrodków narciarskich w Południowym Tyrolu cieszy się dużą popularnością wśród entuzjastów sportów zimowych: prawie 1200 kilometrów oznakowanych tras o różnym stopniu trudności od Val Venosta po Dolomity i od Doliny Eisack do Merano.

Dla urlopowiczów spędzających czas na nartach i ceniących świeże, górskie powietrze i miejscową serdeczną gościnność, gospodarstwa Południowego Tyrolu są idealnym zakwaterowaniem na urlop. Taką wymarzoną kwaterę dla narciarzy oferuje 98 gospodarstw agroturystycznych zrzeszonych w organizacji Roter Hahn, które znajdują się w bliskiej odległości od ośrodka narciarskiego. Natomiast 154 obiekty zlokalizowane są maksymalnie w promieniu około kilometra. Warto również wspomnieć, że na niektórych farmach gospodarz często jest wyszkolonym instruktorem narciarstwa i oferuje swoim gościom indywidualne lekcje jazdy na nartach oraz wycieczki.

Z nartami i bez: rodzinne ferie zimowe

W promieniu zaledwie pięciu kilometrów od stoków znajduje się ponad 450 gospodarstw agroturystycznych Roter Hahn. Dzięki dogodnej lokalizacji ​​są one prawdziwą alternatywą dla drogich hoteli − i to nie tylko dla rodzin. Wiele wiejskich gospodarstw oferuje jazdę na nartach i przechowalnię sprzętu z suszarnią. Serdeczne relacje z rodziną rolników i możliwość kontaktu ze zwierzętami w gospodarstwie są tak samo oczywiste, jak pyszne i zdrowe produkty rolne na talerzu. Dorośli mogą skorzystać i zasięgnąć porady w kwestii najlepszych tras czy ciekawych miejsc wartych odwiedzenia w okolicy, albo wziąć udział w spontanicznej lekcji gotowania prowadzonej przez gospodynię. Ponadto, goście mogą także bawić się w śniegu z dala od ruchu ulicznego lub ćwiczyć pierwsze zjazdy na stoku saneczkowym tuż za domem.

Stoki dla narciarzy początkujących i rekreacyjnych

Ogromnym atutem niewielkich ośrodków narciarskich znajdujących się w Tyrolu Południowym jest brak tłumów i kolejek do wyciągów, a rodzice mogą mieć dzieci w zasięgu wzroku. Chociaż małe ośrodki narciarskie znajdują się w pobliżu tych znanych i znacznie większych, również mają wiele do zaoferowania. Są one idealne zwłaszcza dla rodzin i narciarzy rekreacyjnych. Oferują to, czego szuka wielu miłośników sportów zimowych: idylliczny charakter i niskie koszty. A najlepsze jest to, że wiele z 1600 gospodarstw agroturystycznych Roter Hahn znajduje się w pobliżu!

Odkryj wszystkie mniejsze ośrodki narciarskie Tyrolu Południowego pod linkiem: https://www.roterhahn.pl/pl/lp/ma322e-o347rodki-narciarskie-w-po322udniowym-tyrolu/

Roter Hahn (tłum. Czerwony Kogut)

Marka Roter Hahn zrzesza ponad 1700 gospodarstw wiejskich z terenu Południowego Tyrolu. Wszystkie oznaczone są charakterystycznym znakiem Czerwonego Koguta. W ramach Roter Hahn działalność prowadzona jest w czterech segmentach: agroturystyka, wiejskie gospody i gospody u winiarzy, wyroby z Południowego Tyrolu, a także rzemiosło ludowe. Wszystkie gospodarstwa podlegają wysokim standardom jakości, przez co klienci mają gwarancję, że trafia do nich prawdziwy produkt. Warto wybrać się do jednego z gospodarstw agroturystycznych Południowego Tyrolu, by poznać pełną ofertę tego regionu Włoch i zakosztować unikatowych smaków. Więcej informacji na www.roterhahn.pl i www.facebook.com/roterhahnpl/