Wiele hoteli na całym świecie, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich gości, wprowadza zasady dotyczące wieku dzieci, z którymi rodzice wybierają się na wypoczynek. SPA to miejsce, w którym wypoczywamy i delektujemy się ciszą. Do Polski także dotarł ten trend – Manor House SPA Pałac Odrowążów wprowadza „strefę tylko dla dorosłych”, w wielu krajach nazywaną „children free zone”.

 

W Polsce i na świecie jest wiele miejsc dedykowanych rodzicom z dziećmi, a także młodym mamom chcącym wyjść na miasto bez rozstawania się ze swoją pociechą. Specjalne strefy dla dzieci w restauracjach i kawiarniach, sale zabaw, weekendowe nianie w pubach i wiele innych udogodnień, aby dzieciom i rodzicom ułatwić spotkania z przyjaciółmi. Co jednak z osobami, które dzieci nie mają? Z wyboru bądź innych powodów. A nawet ci, którzy są rodzicami – czy od czasu do czasu nie zasługują na wypoczynek w spokoju i ciszy, z dala od głośnej zabawy i okrzyków dzieci? Manor House SPA Pałac Odrowążów dostrzegło potrzebę wśród swoich gości oraz trend, który panuje w wielu hotelach i ośrodkach SPA na świecie.

– Profilowanie i specjalizacja hoteli czy restauracji to potrzeba, jaką należy zapewnić gościom i klientom. Na świecie są hotele tylko dla seniorów, dla singli, a nawet tematyczne – dla motocyklistów, wielbicieli science-fiction czy amatorów świata podwodnego. Manor House SPA specjalizuje się w ofercie Wellness & SPA, panuje tu atmosfera odprężenia, na każdym kroku goście mają okazję do relaksu, w wielu pomieszczeniach słychać nastrojową muzykę lub szum wody. Można tu wyciszyć się i oczyścić aurę podczas koncertów na misy i gongi tybetańskie, medytować w Ogrodzie przy Kamiennym Kręgu i Piramidzie Horusa. Wiele z tych czynności wymaga spokoju i ciszy – mówi Dorota Tokarska, dyrektor ds. marketingu Manor House SPA Pałac Odrowążów.

Atmosfera wyciszenia i błogiego relaksu

To ważne, aby goście odwiedzający SPA mogli w pełni wypocząć, odprężyć się podczas zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. W Manor House SPA od wielu lat hołduje się filozofii holistycznej, w której liczy się człowiek jako całość i każdy aspekt jego odprężenia – zarówno dla ciała, duszy jak i umysłu. Nastrojowa muzyka, subtelne światło, aromatyczne kąpiele i masaże mogą sprawić, że zapomnimy o codziennych sprawach, wytężonej pracy, o stresie i trudnościach. Jednak, aby w stu procentach osiągnąć stan prawdziwego odprężenia potrzeba idealnych warunków.

Manor House SPA – miejsce spotkań dla biznesu

Wyjazdy integracyjne dla firm, połączone z konferencjami, wycieczki motywacyjne dla pracowników, spotkania biznesowe, kongresy, a także szkolenia firmowe – tego typu spotkania to stałe wydarzenia w Manor House SPA Pałac Odrowążów. Obecność wielu dorosłych podczas oficjalnych i półoficjalnych spotkań krępuje rodziny z dziećmi i sprawia, że dzieci czują się nieswojo. Działa to także w druga stronę, dlatego Manor House SPA Pałac Odrowążów kieruje swoją ofertę głównie do osób dorosłych. – Dbałość o to, aby każdy nasz gość czuł się komfortowo i nie był onieśmielony to także powody, dla których zdecydowaliśmy się na ten krok. Wizyty rodzin z dziećmi stanowią niewielki procent wszystkich odwiedzających nas gości, a kierując ofertę do każdego moglibyśmy tak naprawdę nie zadowolić nikogo. Od zawsze jesteśmy nastawieni na holistyczny wypoczynek dorosłych i jest to nasza specjalizacja, a dla dzieci przygotowujemy okazjonalne atrakcje, które w ofercie nie znajdują się na stałe – tłumaczy Adrianna Wrona-Zyskowska, specjalista ds. marketingu z Manor House SPA Pałac Odrowążów – To zrozumiałe, że podczas szkoleń czy konferencji organizowanych nie tylko w salach Pałacu, ale latem również na zewnątrz, każdy potrzebuje skupienia i wymiany myśli w spokoju – dodaje.

SPA dla dzieci od 12 roku życia

Mimo to Manor House SPA nie zamyka się na dzieci całkowicie. Każdy rodzic, który chce przyjechać z dzieckiem w dowolnym wieku, może wybrać spośród kilku terminów dedykowanych rodzinom. Są to przede wszystkim rodzinne Święta Wielkanocne i Bożonarodzeniowe, długie weekendy (majowy, czerwcowy) oraz ferie zimowe w wyznaczonych okresach, podczas których w Manor House SPA organizowane są specjalne dni aktywności zarówno dla najmłodszych, jak i młodzieży. Okres wakacyjny to również czas, w którym SPA otwiera się dla rodziców i ich pociech, ale hotel będzie się starał w tym czasie tworzyć strefy wolne od dzieci. Przygotowywane są wówczas specjalne tygodnie zabaw, gier i atrakcji. Otwarta dla dzieci i młodzieży jest też stadnina koni w Manor House SPA – tu instruktorzy przygotowują do pierwszych lekcji, a także prowadzą zajęcia dla osób zaawansowanych.

Natomiast o każdej porze roku i podczas wszystkich oferowanych „Pobytów SPA” Manor House SPA zaprasza rodziców z dziećmi od 12 roku życia. – Od 12 roku życia to już praktycznie młodzież. Wiele zbiegów, a także miejsc w Manor House SPA może być dla młodych osób ciekawym doświadczeniem i atrakcją. Basen Ery Wodnika z bezchlorową wodą czy Chata Solna to nawet polecane miejsca, które działają prozdrowotnie na cały organizm – mówi Dorota Tokarska – Goście Manor House SPA oczekują spokoju i ciszy, to dlatego zdecydowaliśmy, że SPA otwarte będzie na młodzież od 12 roku życia. W końcu nie są to już dzieci, które potrzebują jedynie zabawy, a mogą towarzyszyć rodzicom w Basenie czy nawet w saunie. Zapewnienie komfortowych warunków, gwarantuje gościom wypoczynek i pracę w idealnych warunkach – dodaje.