Położony w rodzinnym mieście Adama Małysza hotel Patria dołączył w grudniu 2013 roku do rodziny hoteli Mercure. Jest to już 19-sty w Polsce obiekt tej marki. Mercure Wisła Patria rozpoczyna działalność na podstawie umowy franczyzowej z Grupą Hotelową Orbis.

 

Nowa jakość

Mercure Wisła Patria znajduje się w pobliżu centrum Wisły – znanego i cenionego kurortu górskiego w Beskidzie Śląskim – w malowniczej dolinie potoku Kopydło. Blisko stąd do wielu atrakcji, m.in. wyciągów narciarskich, szlaków turystycznych oraz tras rowerowych.

Na gości czekają w hotelu Mercure Wisła Patria 42 pokoje jedno- i dwuosobowe, a w nich 100 miejsc noclegowych. Wszystkie pokoje mają bezpłatny dostęp do Internetu, łazienki,  telewizję satelitarną, sejfy. W kilku z nich znajdują się balkony. Relaks zapewnia gościom sauna fińska oraz łaźnia parowa, mogą oni także korzystać z gabinetu masażu oraz jacuzzi. Na najmłodszych czeka wiele atrakcji, jak choćby plac zabaw i klub Małpi Gaj. Dzieci do 3 roku życia mogą mieszkać w hotelu za darmo.

Klientom biznesowym hotel oferuje dwie klimatyzowane sale konferencyjne, z dostępem do Internetu, wyposażone w wysokiej jakości sprzęt audio i wideo. Większa z nich mieści do 120 osób
i ma własne zaplecze gastronomiczne. Mniejsza przeznaczona jest do organizacji kameralnych spotkań i szkoleń – może pomieścić do 10 osób. Hotel Mercure Wisła Patria organizuje zajęcia integracyjne, np. gry terenowe, loty na paralotni czy góralskie biesiady.

Restauracja oferuje bogaty wybór dań kuchni lokalnej, polskiej i międzynarodowej. Wśród tutejszych specjałów znajdziemy m.in. śledzia po wiślańsku, grillowane sery górskie czy pstrąga z pieca. Restauracja czynna jest od południa do godziny 23.

 

Mercure w Wiśle

Sieć Mercure to rodzina hoteli, która bardzo mocno nawiązuje do lokalnych tradycji. Marka Mercure jest dla franczyzobiorców sposobem na zachowanie lokalnego charakteru i jednocześnie połączenie ze światowym standardem. – Niewątpliwym, wyróżniającym nasz trzygwiazdkowy obiekt atutem jest położenie. Z jednej strony niewielka, bo zaledwie dwu kilometrowa odległość do samego centrum Wisły, z drugiej najbliższe sąsiedztwo rozbudowanej infrastruktury złożonej z licznych szlaków turystycznych, tras rowerowych i profesjonalnych tras narciarskich dających gwarancję doskonałego wypoczynku i relaksu. Mercure Wisła Patria, to także doskonałe miejsce dla klientów biznesowych. Posiadamy rozwinięte zaplecze konferencyjne umożliwiające organizację dowolnych spotkań – mówi  Magdalena Fryc, właścicielka hotelu.

Goście mogą korzystać z oferty hoteli Mercure w Cieszynie, Częstochowie, Gdańsku, Jeleniej Górze, Karpaczu, Krynicy-Zdrój, Lublinie, Mrągowie, Opolu, Piotrkowie Trybunalskim, Poznaniu, Toruniu, Warszawie, Wrocławiu, Zakopanem, Zamościu. Na 2014 rok planowane jest otwarcie hotelu w  Sosnowcu.