Noworoczny weekend w Londynie, a może tygodniowy wypad do Nowego Jorku? Te  i inne destynacje możesz odwiedzić w nowym roku ze swoimi najbliższymi w jeszcze prostszy sposób, bez zbędnych formalności i długich wizyt w biurach podróży. Całą wycieczkę: bilety lotnicze, zakwaterowanie i atrakcje na miejscu zaplanujesz zdalnie z domu lub pracy korzystając jedynie ze strony przewoźnika.

Czy myślałeś o zaskoczeniu bliskiej osoby niezapomnianym weekendem w Londynie, albo w innym miejscu na świecie? Takie krótkie wyjazdy nie są już tylko domeną hollywoodzkich filmów, stały się dostępne dla wszystkich i to w coraz lepszych cenach. Co więcej, dłuższe wycieczki, nawet do bardziej odległych destynacji również nie muszą być nieosiągalnym luksusem. Nowy Jork z rodziną na tydzień, dlaczego nie? Dzięki kompleksowej usłudze dostępnej na ba.com możesz skorzystać z rozbudowanej bazy noclegowej na każdą kieszeń, w której znajdziesz ponad 6 000 hoteli, w praktycznie każdym miejscu na świecie. Co więcej, za jednym razem kupisz także wejściówki do muzeum, teatru, czy zarezerwujesz rejs statkiem.

Odkrywaj nieznane miejsca i atrakcje

Strona internetowa przewoźnika pozwala na przeglądanie tysięcy atrakcji turystycznych. Bilet na bankiet wzorowany czasami Henryka VIII, wycieczka po teatrze Shakespeare’s Globe czy rezerwacja prywatnej kabiny w legendarnym London Eye – to tylko nieliczne atrakcje dostępne w Londynie, z których możesz skorzystać wraz ze swoją sympatią czy przyjaciółmi.

Planując dłuższą podróż, na przykład do Nowego Jorku, możesz również zaplanować wszystko wcześniej przez internet, by na miejscu nie tracić czasu na szukanie hotelu, czy stanie w kolejce po bilet na legendarny Broadway. Poranny rejs statkiem dookoła Manhattanu, popołudniowe oglądanie z dziećmi dinozaurów w Muzeum Historii Naturalnej i wieczór na kultowym „Królu Lwie” – zaplanowanie takiego dnia nie wymaga już pomocy agenta, ani wielogodzinnego przeszukiwania Internetu. Wystarczy wejść na ba.com i podczas jednej, krótkiej wizyty zaplanować cały wyjazd.

Po wybraniu lotu do wymarzonej destynacji portal automatycznie sprawdzi, jakie hotele w danym okresie dysponują wolnymi miejscami, a wyszukiwarka znajdzie możliwości zakwaterowania na każdą kieszeń. Dzięki partnerstwu British Airways z popularnym portalem turystycznym TripAdvisor będziesz miał dostęp do dziesiątek tysięcy opinii innych podróżnych. Po wybraniu miasta możesz zobaczyć wszystkie możliwe atrakcje w danej destynacji według stopnia popularności lub ceny. Oferta atrakcji dostępnych na stronie jest cały czas poszerzana.

Komfortowa podróż samolotem początkiem udanej podróży

Wspaniały wyjazd powinien rozpocząć się już w samolocie. W British Airways bez względu na klasę, którą podróżujesz, możesz liczyć na darmowe alkohole i posiłek, który dopasujesz do własnych preferencji w chwili rezerwacji biletu. Nie musisz się również obawiać o ilość rzeczy, gdyż dzięki elastycznym limitom bagażowym już w klasie ekonomicznej World Traveller na długich dystansach możesz zabrać ze sobą dwie sztuki bagażu podręcznego o łącznej wadze 23kg oraz bagaż nadany o wadze 32 kg! Jeżeli preferujesz najwyższy komfort podczas lotu powinieneś wybrać ofertę Club World, gdzie m.in. masz dostęp do indywidualnej kabiny, wyposażonej w fotel, który po naciśnięciu guzika staje się wygodnym łóżkiem. Podróż klasą Club World oferuje w cenie biletu menu skomponowane przez najlepszych szefów kuchni, wybór win i alkoholi z całego świata, a na lotnisku dostęp do najbardziej ekskluzywnych lounge biznesowych na świecie. Usługi British Airways są skrojone na miarę indywidualnych potrzeb.

O British Airways

British Airways to jeden z największych, międzynarodowych przewoźników obsługujący 36 milionów pasażerów rocznie. Jego macierzystym portem lotniczym jest londyńskie Heathrow. British Airways obsługuje europejskie oraz międzykontynentalne połączenia lotnicze z lotnisk: Heathrow, Gatwick oraz London City. 27 marca 2008 roku brytyjska królowa dokonała uroczystego otwarcia nowego 5-go terminala British Airways na Heathrow.

British Airways jest członkiem – założycielem sojuszu Oneworld, powstałego w lutym 1999 roku. Flota przewoźnika składa się z 245 samolotów obsługujących 150 tras na 6 kontynentach, a w ramach grupy Oneworld aż 645 miast w 139 krajach. British Airways działa również w ramach Airline International Group w ścisłej współpracy z liniami Iberia. Aktualnie na linii Warszawa-Londyn (Heathrow) możliwe są dwa loty dziennie o godzinie 12:35 i 16:35 oraz na linii Londyn (Heathrow) – Warszawa o godzinie 08:20 i 15:25.