W imieniu tureckich teatrów narodowych, Antalya State Theater ogłasza 6. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Antalya, który odbędzie się w dniach 17-27 maja 2015 roku w Antalyi.

Celem festiwalu jest zrobienie „pierwszego kroku” w kierunku ustanowienia przyszłej współpracy pomiędzy tureckimi teatrami narodowymi – Tureckim Teatrem Narodowym i zagranicznymi grupami teatralnymi z różnych krajów. Festiwal ma również na celu nawiązanie kontaktów, aby w przyszłości budować wspólne projekty, zapewniając wymianę reżyserów, artystów i personelu technicznego w celu większego zrozumienia różnorodności kultur i pogłębienia współpracy dwustronnej.

Obok głównych spektakli teatralnych, grupy będą mogły również zaproponować warsztaty i spektakle plenerowe, takie jak teatr uliczny, eventy uliczne czy pokazy tańca i koncerty.

Festiwal od początku istnienia gościł 26 zagranicznych firm, 15 narodowych zespołów teatralnych z różnych krajów. Prezentacje teatralne, w tym warsztaty, do roku 2010 przyciągnęły uwagę 64.651 tys. widzów. Festiwal w 2015 roku ma na celu poszerzenie zakresu współpracy z grupami z różnych krajów, zapraszając co najmniej dwa kraje, które nigdy nie uczestniczyły w Festiwalu.

Źródło: http://www.devtiyatro.gov.tr/iraf/