Skok na bungee, jazda Ferrari, lot szybowcem – to oryginalne prezenty, które możemy podarować bliskiej osobie i dostarczyć jej niezapomnianych przeżyć. Mimo, iż większość Polaków kupi w tym roku ponownie praktyczne i tradycyjne prezenty, to firmy specjalizujące się w prezentach marzeń odnotują kolejny wysoki wzrost sprzedaży.

 

W Polsce na pierwszym miejscu w świątecznym budżecie tradycyjnie znajdują się wydatki na artykuły spożywcze, a na drugim prezenty, jak wynika z raportu Deloitte „Zakupy świąteczne 2013”. Rodzaj upominku różni się w zależności od wieku adresata i jego oczekiwań. Najczęściej szukamy prezentów praktycznych lub wybieramy te z listy rekomendowanych przez bliskich. W tym roku aż 46 proc. świątecznych zakupów zamówimy przez Internet. Z deklaracji zakupowych ujętych w raporcie wynika, iż pod choinką 2013 dominować będą kosmetyki, perfumy, książki, słodycze i biżuteria.

W przeciwieństwie do tradycyjnego podejścia w obdarowywaniu bliskich jest ofiarowanie prezentu w formie niesamowitego przeżycia. Emocje podarowane swojemu partnerowi, tacie, mamie lub rodzeństwu to aktualnie najmodniejszy pomysł na świąteczny upominek.

„Tworząc serwis, którego założeniem było spełnianie marzeń i oferowanie niestandardowych prezentów wywołujących radość i uśmiech na twarzach bliskich, nie spodziewaliśmy się, iż tak szybkobędziemy na prośbę Klientów wprowadzać nowe propozycje” – mówi Kornel Piesio PR Manager serwisu www.prezentmarzen.pl. Nasi Klienci okazali się bardzo kreatywni zgłaszając nam kolejne niesamowite pomysły na prezenty marzeń. To im zawdzięczamy dynamiczny rozwój serwisu – dodaje Kornel Piesio.

Kto decyduje się na ekstremalne prezenty?

Jak wynika ze statystyk zamówień realizowanych w serwisie prezentmarzen.pl, aż 70% Klientów stanowią kobiety, które chcą swojemu partnerowi podarować ekstremalne doznania w powietrzu, na drodze lub pod wodą. W przypadku mężczyzn, realizujących podarunki z myślą o kobietach najczęściej wybierane są: buduarowa sesja zdjęciowa, dzień ze stylistką, kurs sushi oraz różnego rodzaju pakiety spa.

Jeśli emocje na prezenty, to jakie?

Największym zainteresowaniem cieszą się prezenty wywołujące mocne doznania związane przede wszystkim z motoryzacją, jak drifting, przejażdżki luksusowymi sportowymi autami oraz rajdy samochodowe. Drugą kategorię tworzą wyjątkowe „prezenty powietrzne” czyli: loty paralotnią, szybowcem czy balonem. Inne równie często wybierane propozycje na niestandardowe prezenty świąteczne to: strzelanie z karabinu maszynowego, kurs nurkowania czy kurs DJ-a.

Ile kosztują wyjątkowe prezenty?

W serwisie prezentmarzen.pl ceny upominków zaczynają się już od 50 zł do nawet kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od rodzaju. Przy minimalnej kwocie można zapewnić bliskiej osobie niezapomniane przeżycia, jak np. grę w laserowy paintball, masaż relaksacyjny czy jazdę gokartami. Przejażdżka Subaru, ekstremalne strzelanie z broni maszynowej to cena około 300 złotych. Najdroższa, w cenie 13 895 zł i dostarczająca najbardziej ekstremalnych doznań propozycja to lot prawdziwym samolotem myśliwskim MIG – 15 Fagot, który osiąga prędkość nawet do 1100km/h. Pod czujnym okiem pilota najodważniejsi mogą przejąć kontrolę nad samolotem oraz wypróbować manewrów takich jak zwroty czy pętle. Ciekawym rozwiązaniem są również „Boxy” – oferujące od 21 do 24 propozycji, aby osoba obdarowywana mogła wybrać ten podarunek, który najbardziej jej odpowiada. „Prezenty emocjonalne” zapewniają również duża wygodę realizacji, można je kupić nie wychodząc z domu przez Internet zamiast biegania po centrach handlowych.

Moda na ekstremalne i wywołujące emocje prezenty to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych podarunków świątecznych, które otrzymujemy od lat, często okazując sztuczne zadowolenia z kolejnej otrzymanej książki lub perfum. Pomysł na wyjątkowy upominek zrealizowany za pośrednictwem serwisu prezentmarzen.pl to szansa na podarowanie bliskiej osobie niepowtarzalnych doznań związanych z jej hobby lub niespełnionymi pragnieniami. Jak widać po 400% wzroście sprzedaży w stosunku do ubiegłego roku wkrótce podarunki świąteczne związane z emocjami i wyjątkowymi przeżyciami mogą zacząć pojawiać się w coraz większej liczbie polskich domów.