4 lipca w nowootwartym Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków odbyło się trzecie w tym roku spotkanie MPI Poland Club „Miejsce relacji w biznesie – wykorzystaj potencjał EMEC w Krakowie”.

Tematem spotkania było nawiązywanie, utrzymywanie i praktyczne wykorzystywanie relacji w działaniach biznesowych. Szkolenie techniką Open Space Conference poprowadziła doświadczony psycholog i trener biznesu – Aleksandra Rzeźniczek. Uczestnicy sami określili tematy do dyskusji, nadali jej kształt i wyciągali wnioski. W trakcie warsztatów zastanawiano się nad tym, jak nawiązywać relacje biznesowe, jak budować  je i utrzymywać, w jaki sposób zarządzać kontaktami i jaka jest relacja między kontaktami prywatnymi i biznesowymi.
Już za kilka miesięcy odbędzie się w Krakowie międzynarodowa konferencja EMEC2015, która jest platformą edukacji dla branży spotkań i wydarzeń. To wydarzenie przyciąga rocznie niemalże 400 uczestników przede wszystkim organizatorów wydarzeń, dostawców usług związanych z eventami i spotkaniami a także, głównie z Europy. Na zakończenie konferencji dyskutowano o tym, jakie szanse niesie dla branży spotkań EMEC i w jaki sposób można je efektywnie wykorzystać.
Partnerami spotkania byli Gdańsk Convention Bureau, Expo Kraków, Conrego i Cracow Convention Bureau.