Fuzja klasyki i rocka to najkrótsza definicja koncertów „Night of the Proms”, które od 30 lat cieszą się popularnością w Europie.

Do Polski to spektakularne show przyjedzie po raz drugi.  21 marca w łódzkiej Atlas Arenie wystąpią: Katie Meula, Kim Wilde, Mark King, Kombii, Rafał Brzozowski, Tony Henry i John Miles. A wraz z nimi orkiestra symfoniczna Il Novecento oraz Chór Politechniki Łódzkiej.

Pomysł „Night of the Proms” wymyślili w 1985 roku dwaj belgijscy studenci, którzy wymarzyli sobie widowisko jednoczące klasykę i pop, muzyków poważnych i rockmanów.  Od tamtej pory na całym świecie odbyło się ponad 800 koncertów, które obejrzało 8 mln widzów.
W towarzystwie orkiestry symfonicznej swoje największe przeboje śpiewali m.in. Seal, Joe Cocker, Sting, James Brown, James Blunt, Macy Gray, Sinéad O’Connor, Angie Stone, Andrea Bocelli, Boy George, Mike Oldfield, Zucchero. Podczas „Night of the Proms“ usłyszeć można nie tylko popowe hity w symfonicznych aranżacjach, ale także precyzyjnie dopasowane do scenariusza wieczoru kompozycje muzyki poważnej. Widowisko dopełnia technika oświetleniowa i nagłośnieniowa na najwyższym światowym poziomie. Dzięki zgraniu tych wszystkich elementów każdy koncert „Night of the Proms” jest perfekcyjnie wyreżyserowanym, emocjonującym spektaklem.

Cykl zadebiutował w Polsce w ubiegłym roku. Publiczność bawiła się wówczas słuchając Natalii Kukulskiej śpiewającej „Skyfall” i „Tyle słońca w całym mieście” oraz rapera Coolio w jego słynnym przeboju „Gangsta Paradise”. Na scenie łódzkiej Atlas Areny pojawili się także: Amy Macdonald, OMD oraz John Miles oraz Mateusz Ziółko. Dwaj ostatni zostali owacyjnie przyjęci przez publiczność za wspólne wykonanie „When a Man Loves a Woman”.
Tym razem podczas łódzkiego koncertu zaśpiewają: Katie Melua, Kim Wilde, Mark King, John Miles, Tony Henry, Kombii i Rafał Brzozowski. Towarzyszyć będzie im orkiestra Il Novecento pod batutą Roberta Groslota oraz Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej. Co usłyszymy? To na razie tajemnica. Zaskoczenie jest nieodłącznym elementem „Night of the Proms”.

Więcej o koncercie : www.notp.com/poland oraz www.facebook.com/notppl
Bilety kupować można za pośrednictwem strony www.eventim.pl oraz we wszystkich punktach sprzedaży współpracujących z Eventimem.