NISKOKOSZTOWA ALTERNATYWA DLA PASAŻERÓW LINII EUROLOT
Wizz Air, największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej*, informuje o wzroście liczby połączeń na wybranych trasach z Polski, na których, zgodnie z niedawnym ogłoszeniem, od 1 kwietnia 2015 zaprzestanie działań operacyjnych linia lotnicza Eurolot.

Rejsy na trasie Warszawa – Dortmund będą się odbywały codziennie, natomiast od końca marca z Gdańska do Turku i Eindhoven będzie można polecieć pięć razy w tygodniu. Ponadto konsumenci mogą także korzystać z lotów do Mediolanu Bergamo z Gdańska i do Eindhoven z Katowic, jako alternatywy dla wycofanej oferty Eurolot na tych kierunkach.

Trasa Wizz Air

Trasa Eurolot

Dni

Ceny od**

Gdańsk − Eindhoven

Gdańsk − Amsterdam

Pn, Wt, Śr, Czw, Pt

59 PLN

Gdańsk − Mediolan Bergamo

Gdańsk − Mediolan Malpensa

Pn, Pt

79 PLN

Gdańsk − Turku

Gdańsk −Helsinki

Wt, Śr, Czw, So, N

59 PLN

Kadowice Eindhoven

Kraków − Amsterdam

Codziennie

59 PLN

Warszawa Dortmund

Warszawa − Dusseldorf

Codziennie

59 PLN

Daniel de Carvalho, rzecznik prasowy Wizz Air, powiedział: „Oferujemy niskokosztowe rozwiązania dla pasażerów dotkniętych decyzją Eurolotu, zwiększając liczbę lotów na niektórych trasach i udostępniając rejsy w atrakcyjnych cenach. Mając nadzieję, iż polscy pasażerowie znajdą alternatywę dla odwołanych lotów linii lotniczych Eurolot, Wizz Air zachęca do sprawdzenia niskokosztowych połączeń na wizzair.com”.

 

O Wizz Air:
Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej*, której flota składa się z 54 samolotów typu Airbus A320 latających z 20 baz na ponad 360 trasach łączących 110 lokalizacje w 38 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 2 200 ekspertów, którzy dbają o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 15,8 miliona pasażerów w 2014 roku. Na wizztours.com oferowane są wysokiej jakości pakiety wakacyjne. WIZZ Tours do platforma łącząca usługi rezerwacji lotów i miejsc hotelowych na trasach oferowanych przez linię Wizz Air.
*Źródło: Innovata, na podstawie planowanej zdolności do przewozu pasażerów za okres od 1kwietnia 2014 do 30 września 2014 1. Europa Środkowa Wschodnia traktowana jest jako region składający się z takich państw jak: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Węgry, Kosowo, Łotwa, Litwa, Macedonia, Mołdawia, Czarnogóra, Polska, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia i Ukraina.
** Cena biletu w jedną stronę, wliczając podatki i opłaty obowiązkowe a także mały bagaż podręczny.