Rzym najpopularniejszym wielkanocnym kierunkiem Polaków

Düsseldorf, 2 kwietnia 2014. Dokąd najchętniej udają się Polacy w okresie wielkanocnym? Jak wynika z danych zebranych przez porównywarkę cen hoteli trivago.pl, kierunkiem, którym interesują się najbardziej w tym roku jest Rzym. Nie bez powodu – tegoroczna Wielkanoc wypada bowiem niewiele wcześniej niż mająca miejsce w Watykanie kanonizacja Jana Pawła II.

 

Stolica Włoch od dawna znajdowała się na liście ulubionych kierunków Polaków, jednak w okresie 17-22 kwietnia okazuje się być miejscem, w którym najczęściej szukamy noclegów. Średnia cena za pokój hotelowy sięga w tych dniach 679,92 zł, co stanowi kwotę blisko dwa razy wyższą niż średnio jesteśmy w skłonni za taki pokój w tym okresie zapłacić (360,26 zł). Tak duże zainteresowanie Polaków właśnie Rzymem i wysokie ceny hoteli może tłumaczyć fakt, iż niewiele później, bo 27 kwietnia, w Watykanie będzie miała miejsce kanonizacja Jana Pawła II w związku z czym wielu Polaków może czuć potrzebę wyjazdu właśnie tam.

Zaraz po Rzymie, na wielkanocnej mapie naszych rodaków znajduje się Paryż i Barcelona, która w zeszłym roku była wielkanocnym kierunkiem numer jeden.

Pełna lista najpopularniejszych wielkanocnych kierunków Polaków:

1.        Rzym (Włochy)

2.        Paryż (Francja)

3.        Barcelona (Hiszpania)

4.        Praga (Czechy)

5.        Warszawa (Polska)

6.        Kraków (Polska)

7.        Berlin (Niemcy)

8.        Zakopane (Polska)

9.        Londyn (Wielka Brytania)

10.     Wrocław (Polska)

11.     Kołobrzeg (Polska)

12.     Budapeszt (Węgry)

13.     Gdańsk (Polska)

14.     Sopot (Polska)

15.     Sliema (Malta)

 

źródło  www.trivago.pl