Rosnące tempo życia, zła dieta, siedzący tryb pracy – to wszystko negatywnie odbija się na naszym zdrowiu, powodując różnorodne dolegliwości, a także wpływając na nasze samopoczucie. Odrzucenie utartych przyzwyczajeń nie jest łatwe. To długotrwały proces, który wymaga od nas silnej woli i konsekwencji.

Pierwszym krokiem do zmiany może być ekspresowa regeneracja organizmu. Zapewni ją choćby weekendowy pobyt w ośrodku Medical SPA i kąpiel w leczniczej wodzie siarczkowej.

 

Wody siarczkowej moc

Kąpiel siarczkowa może okazać się pierwszym, zachęcającym do zmiany przyzwyczajeń krokiem. Kiedy poczujemy jak dobrze możemy się czuć, zapragniemy, aby nasz organizm pozostawał w świetnej formie już zawsze. Szybka, weekendowa regeneracja przywróci nam nie tylko zdrowie, ale także chęć do aktywności fizycznej i radość z każdego dnia. Ze zdrowotnych zabiegów balneologicznych wykorzystujących wodę siarczkową możemy skorzystać na przykład w Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór. W zależności od potrzeb możemy zdecydować się na tygodniowy lub dwutygodniowy pobyt. Jeśli zależy nam na szybkiej regeneracji, możemy wybrać jedną z ofert weekendowych. Moc leczniczej wody dostępna jest bowiem dla wszystkich gości hotelowych, także poza regularnymi pakietami.

Najsilniejsza na świecie

Dlaczego regeneracja dzięki wodzie siarczkowej ma sens? Zabiegi balneologiczne wykorzystujące solankę siarczkową wpływają pozytywnie na organizm od momentu pierwszego kontaktu ze skórą. Jej właściwości sprawiają, że naskórek ulega łagodnemu złuszczaniu, a w dalszej kolejności stymulowane są procesy jego odnowy. Efekt miejscowy to również pobudzenie mikrokrążenia i lepsze ukrwienie. Następnie siarkowodór przenika przez warstwy skóry, czego efektem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, obrzęków i poprawa ruchomości stawów. Jednak to nie koniec zalet wody siarczkowej. Kąpiel w niej wpływa bowiem korzystnie również w przypadku zaburzenia przemiany materii, pomaga obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów, a także kwasu moczowego oraz glukozy we krwi. Zabiegi z wykorzystaniem wody siarczkowej są więc zalecane do łagodzenia różnorodnych dolegliwości – zarówno tych urodowych, jak i zdrowotnych. Warto dodać, że woda wykorzystywana w zabiegach Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór zawiera solankę siarczkową o najsilniejszym na świecie stężeniu substancji aktywnych.

O unikalnych właściwościach wody siarczkowej, pochodzącej ze źródła „Malina”, można przeczytać na stronie: http://www.malinowehotele.pl/malinowydwor/pl,page,balneoterapia,48,.html  

Więcej informacji na temat pakietów Hotelu Medical SPA Malinowy Dwór można znaleźć pod adresem: http://www.malinowehotele.pl/malinowydwor