ENRIQUE IGLESIAS ARĘC A DOANIE NOWY TELEDYSK
Sławny hiszpański piosenkarz Enrique Iglesias wybrał Dominikanę jak tło do swojego najnowszego teledysku.

Teledysk o nazwie “Bailando” (Tańczymy) nakręcono na ulicach dominikańskiej metropolii Santo Domingo, na głównej alei Duarte i na nadmorskiej promenadzie Malecón niedaleko plaży Guibia. W teledysku razem z Iglesiasem śpiewa piosenkarz Descemer Bueno i kubański zespół Gente de Zona.
Zobaczyć też można mieszkańców Santo Domingo. Nowy teledysk jest częścią produkowanej właśnie płyty “Sex and Love”:

http://www.youtube.com/watch?v=NUsoVlDFqZg
http://infoturdominicano.com/rd/?p=7746
Popularne osobowości uwielbiają Dominikanę i przyjeżdżają tutaj nie tylko w czasie trasy koncertowej, ale także na urlop. Jesienią zeszłego roku wystąpiła tu m.in. laureatka nagród Grammy Rihanna, Justin Bieber i piosenkarz Pitbull. Piosenkarka Shakira i ojciec Enrique Julio Iglesias mają w Republice Dominikańskiej nieruchomości.

 

NA JAZZ DO DZIELNICY KOLONIALNEJ SANTO DOMINGO
Do Dzielnicy olonialnej Santo Dominga po roku wracają jazzowe noce. Co czwartek o 20 od kwietnia do czerwca ulicę El Conde zapełniają jazzowi artyści.
Wstęp na akcję jest darmowy. Projekt to część planu Ministerstwa Turystyki wspierającego rozwój turystyki w Dzielnicy Kolonialnej dominikańskiej metropolii. Część ta jest uważana za jedną z największych atrakcji południowego wybrzeża, od 1990 roku wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


JUŻ ZA TYDZE ROZPOCZYA SĘ TUREJ GOLFOWY „DOCA REPUBC OPE 2014“
Od 12 do 18 maja odbędzie się siódma edycja popularnego turnieju golfowego “Dominican Republic OPE”. Mistrzostwa mają miejsce na polu “Teeth of the Dog” w luksusowym kurorcie Casa de Campo położonym niedaleko miasta La Romana, który to przeznaczony jest przede wszystkim dla miłośników sportu.
Akcję organizuje Dominikańska Federacja Golfa. W tegorocznej edycji weźmie udział ok. 140 graczy z USA, Meksyku, Argentyny, Brazylii, Peru, Portoryko i wielu innych.
Pierwsza edycja turnieju „DR OPEN“ odbyła się w 2010 roku, w sumie wzięło w niej wtedy udział 12 krajów. W ciągu dwóch lat ilość zagranicznych uczestników się podwoiła.

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY – DO WYGRANIA 15 ZESTAWÓW NAGRÓD. KONIEC JUŻ W CZWARTEK
Narodowa Centrala Turystyczna Republiki Dominikańskiej zaprasza wszystkich wielbicieli Dominikany do udziału w konkursie fotograficznym. Do wygrania 15 zestawów atrakcyjnych nagród. Nagrody składają się z torby plażowej, plecaka, japonek, okularów słonecznych, koszulki, wachlarza, zdobionego pudełka, smyczy na klucze, bransoletki, kalendarza na stół, podkładki pod mysz, przewodnika w języku polskim, mapy wyspy, podróżnego notatnika z długopisem. Nie zabraknie też dominikańskiej kawy i cygara! W konkursie mogą wziąć udział facebookowi fani Republiki Dominikańskiej https://www.facebook.com/Republika.Dominikanska, którzy mieszkają na stałe na terenie Polski, są pełnoletni (częścią nagrody jest cygaro) i mają na Facebooku minimalnie 10 przyjaciół.
Jedna osoba może posłać tylko jedno zdjęcie. W finale znajdą się autorzy zdjęć, którzy uzyskają największą liczbę głosów na Facebooku (minimalnie 30). Z tych zdjęć Narodowa Centrala Turystyczna Republiki Dominikańskiej wylosuje piętnaścioro zwycięzców, którzy otrzymają zestawy nagród.
Nagród nie można przekazywać, nie można ich wymienić za pieniądze. Konkurs powstał dzięki specjalnej aplikacji konkursowej Easyproms. Organizatorem konkursu jest Narodowa Centrala Turystyczna Republiki Dominikańskiej.
Konkurs zostanie zakończony we wtorek 29.04.2014 o 23:00.

 

W PUNTA CANA POWSTANIE CZWARTY TERMINAL LOTNICZY
Ponad 60% turystów, którzy odwiedzają Republikę Dominikańską, ląduje na lotnisku Punta Cana. Tutejsze lotnisko odnotowało 10% wzrost przyjazdów turystów zagranicznych, podjęto więc decyzję o budowie czwartego terminalu.
Termin budowy nie jest jeszcze określony. Według Franka Rainieriho, prezydenta grupy Puntacana Group, lotnisko Punta Cana należy do dziewięciu najczęściej odwiedzanych lotnisk w regionie Karaibów i całej Ameryki Południowej. W 2013 roku terminal obsłużył 5 mln pasażerów.
Zamknij oczy i zastanów się, co widzisz, kiedy myślisz „Dominikana”? Teraz wystarczy zrobić zdjęcie zgodne z Twoim wyobrażeniem i wgrać je do aplikacji konkursowej:
https://basicfront.easypromosapp.com/p/146086
Fantazja nie zna granic. Piętnaścioro autorów i autorek, którzy na Facebooku zyskają najwięcej “ lajków”, weźmie udział w losowaniu nagród.