10 maja o godzinie 20:30 Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami na Noc Duchów, czyli rodzinny spacer z latarkami po ogrodzie łazienkowskim.

Podczas spaceru, pod opieką edukatorów, dzieci odkryją tajemnice zabytkowego ogrodu Łazienek Królewskich i jego mieszkańców. Spotkamy się przy Starej Kordegardzie i stamtąd wyruszymy na wędrówkę czterema specjalnie wyznaczonymi trasami o nazwach żywiołów. Każda ścieżka będzie oznaczona na mapie innym kolorem: ogień (czerwony), woda (niebieski), powietrze (żółty), ziemia (zielony) i będzie miała kilka przystanków – punktów charakterystycznych dla danego żywiołu.
Rodzice i opiekunowie będą mogli spędzić ten czas w Starej Kordegardzie, przy filiżance herbaty i interesującej lekturze.

Spacer jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Zapisy: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl Prosimy o podanie imienia, nazwiska i wieku dziecka oraz kontaktu mailowego do rodzica lub opiekuna. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Noc Duchów odbędzie się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Więcej aktualności na profilu www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie