Travelport, jeden z największych dostawców systemów dystrybucji i rozwiązań z dziedziny e-commerce dla światowej branży turystycznej, wprowadził dwie aplikacje dla biur podróży w Europie Wschodniej. Po przeprowadzeniu szczegółowego badania potrzeb branży firma opracowała rozwiązania, które umożliwiają biurom podróży usprawnienie obsługi klientów i zmniejszenie ponoszonych przez nich kosztów.

Travelport Best Buy Plus to rozwiązanie, dzięki któremu mamy pewność, że zarezerwowany przez nas bilet lotniczy ma najniższą dostepną stawkę. Aplikacja automatycznie, regularnie sprawdza wszystkie rezerwacje oczekujące na wystawienie biletów. Jeżeli pojawia się niższa cena, biuro podróży jest o tym natychmiast powiadamiane i agent może ją zaproponować klientowi. Wzrasta poziom satysfakcji klienta, a w konsekwencji jego lojalność.
e-Document Storage to zaawansowana, inteligentna baza danych do elektronicznego przechowywania dokumentów. Pozwala zmniejszyć koszty druku i przechowywania dokumentacji dotyczącej rezerwacji podróży. Wszystkie dokumenty, których posiadanie jest  wymagane przez przepisy prawne, są bezpiecznie przechowywane centralnie. Umożliwia to ich łatwe wyszukiwanie i przeglądanie oraz sprawną analizę danych biznesowych.

„Zespół ekspertów w Polsce efektywnie wykorzystuje najnowsze technologie, aby zapewnić klientom jak najszerszy dostęp do informacji” — powiedziała Aleksandra Tomaszewska, Country Manager polskiego oddziału firmy Travelport. „Wprowadzenie nowych aplikacji potwierdza, że mając znakomite portfolio produktów, stale pracujemy nad nowatorskimi rozwiazaniami, które umożliwiają uzyskanie przewagi konkurencyjnej biurom podróży które z nami współpracują”.