Zapraszamy w najbliższy czwartek, 19 października o godz. 19.00 na pokaz „Nowa Zelandia – na szlaku przygody” autorstwa Małgorzaty i Marcina Złomskich. Pokaz odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań „Slajdy In Mundo w Lunie”

 

Na siedem tygodni osiemnastoletnia Toyota staje się naszym domem. Mimo, że samochód jest już wysłużony doskonale sobie radzi na krętych, nowozelandzkich drogach. Pnie się w górę pod najwyższy szczyt Antypodów Mt. Cook, manewruje wśród fiordów na Malborough Sound, mknie po śliskiej nawierzchni  Fiordlandu i pokonuje liczne brody. Codziennie budzimy się w nowym miejscu – na skraju klifowego wybrzeża, nad rwącą rzeką, błękitnym jeziorem osnutym porannymi mgłami lub na campingu z widokiem na ośnieżone szczyty. W deszczowe dni najbardziej doceniamy komfort życia w campervanie – śpimy, czytamy, gotujemy nie wychodząc z samochodu. Gdy jednak na chwilę wychodzi słońce Toyota podwozi nas na początek górskiego szlaku – pod Mt. Aspiring,  Mt. Cook i na Kepler Track. Campervan pozwala nam podróżować po Nowej Zelandii z dala od utartych turystycznych szlaków i przebywać blisko niesamowitej, nowozelandzkiej przyrody.

 

Małgorzata i Marcin Złomscy: gdy poznali się na pokazie slajdów podróżniczych on miał już za sobą wędrówkę w głąb peruwiańskiej dżungli, przemierzył Afrykę od Kairu do Kapsztadu i odwiedził klasztory buddyjskie w Tybecie; ona wspinała się w górach Azji i podziwiała bezkres mongolskiego stepu. Od tej chwili wyjeżdżali już razem, aby w końcu ruszyć w 10-miesięczną podróż poślubną dookoła świata. Gnani wciąż przed siebie przemierzyli ponad osiemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Od niedawna podróżują w piątkę: z córką Zosią oraz synami Leonem i Antkiem.

Zawodowo zajmują się pokazami slajdów podróżniczych oraz tworzeniem i pilotowaniem autorskich wypraw trampingowych do obu Ameryk, Azji i Afryki. Są autorami albumu fotograficznego „Indonezja. W cieniu wulkanów”. Więcej: www.5stronaswiata.pl.