Niedawno zostało otwarte w Oniksztach na Litwie nowe centrum SPA dysponujące czterogwiazdkowym hotelem z basenem, saunami i brodzikiem dla dzieci. SPA w Oniksztach spełnia wszystkie międzynarodowe standardy klasyfikacji SPA

. Skorzystać można między innymi z masaży, zabiegów upiększających i leczniczych, jak magnetoterapia i terapia ultradźwiękami. W stosowanych zabiegach wykorzystywana jest naturalna woda mineralna. Dla dzieci przygotowano pokój zabaw, a dorośli mają do dyspozycji nowoczesną salę konferencyjną . Dzieci w Oniksztach są ważnymi gośćmi, na których oczekuje aż 60 procent hotelowych pokoi przystosowanych specjalnie dla rodzin z dziećmi. Onikszty znajdują się na północ od Wilna i są od niego oddalone o około godzinę jazdy samochodem.

            Należy dodać, że w Oniksztach działa wciąż zabytkowa siaurukas, czyli kolejka wąskotorowa wożąca od maja do października, obecnie głównie turystów do Rubikiai w Auksztockim Parku Narodowym i do Troskunai, zaś w okolicach miasteczka można podziwiać ogromne głazy narzutowe.

            Miłośników wypoczynku aktywnego może zainteresować informacja o torach saneczkowych czynnych przez cały rok.

            Uzdrowiska i SPA to litewska specjalność. Do najbardziej znanych, lubianych i najczęściej odwiedzanych przez Polaków należą Druskienniki, gdzie oprócz odpoczynku i kuracji można korzystać z wielu atrakcji. Do głównych należą Snow Arena, Aqua Park i Park Linowy. Innym wartym polecenia uzdrowiskiem są Birsztany, które ostatnio wyróżniono podczas XXI Międzynarodowych Specjalistycznych Targów Turystyki i Rekreacji w Rydze. Birsztatny należą do najstarszych uzdrowisk Litwy. Pierwszy raz zostały opisane zdrowotne właściwości tutejszych słonych wód już w 1382 r. Można więc wybierać spośród licznych ośrodków leczniczych znajdujących się w różnych częściach Litwy, zaś wszystkie uzdrowiska i centra SPA zapewniają komfortowe warunki pobytu i fachową obsługę.

Każdy powinien choć raz udać się do litewskich wód słynących ze swoich leczniczych właściwości, spróbować terapii bursztynem i znaleźć swoje ulubione miejsce, gdzie będzie można zregenerować siły. Do litewskich uzdrowisk  jest z Polski bardzo blisko.