To pierwszy i jedyny taki karnet na świecie: wstęp na trasy narciarskie praktycznie bez ograniczeń i zwiedzanie atrakcji turystycznych w ramach jednego biletu!Karnet SKI plus CITY Pass łączy w sobie wiele możliwości. Pozwala korzystać z uroków 13 ośrodków narciarskich w dolinie Stubai i regionie Innsbrucka, odwiedzić 22 ciekawe miejsca oraz relaksować się na trzech krytych basenach w stolicy Tyrolu i jej okolicach.Słowo „łączy” odnosi się też do komunikacji, ponieważ posiadacz karnetu może korzystać ze skibusów oraz autobusów wycieczkowych Sightseer, które umożliwiają zwiedzanie w trybie „hop-on, hop-off” (z możliwością wielokrotnego wsiadania i wysiadania).

 

Nowa oferta pozwala nie tylko szusować na stokach, lecz również zwiedzać okolicę z jednym karnetem w kieszeni

 

Szukasz kurortu narciarskiego przyjaznego dla rodziny? Marzysz o panoramicznych zboczach wysoko nad Innsbruckiem? A może chcesz po prostu poszusować na lodowcach 3000 m nad poziomem morza? Karnet SKI plus CITY Pass to gwarantowany śnieg od października do czerwca w największym austriackim ośrodku narciarskim na lodowcu Stubai, a ponadto wyjątkowe wrażenia na stokach 12 innych ośrodków narciarskich w rejonie Innsbrucka. Do dyspozycji gości jest ponad 300 kilometrów tras zjazdowych ze 111 stokami i wyciągami oraz masa innych atrakcji. Samochód można zostawić w domu, ponieważ w cenę karnetu SKI plus CITY Pass włączone są przejazdy skibusami. Aby zimowy urlop rodzinny był w pełni udany, oprócz samej jazdy na nartach nie powinno w nim zabraknąć innych wrażeń. 

 

Narty, basen i wielkie gale w jednym pakiecie

SKI plus CITY Pass to pierwszy karnet narciarski, który otwiera drzwi do 22 atrakcji poza trasami zjazdowymi. Są wśród nich: Kryształowy Świat Swarovskiego, alpejski ogród zoologiczny Alpenzoo, skocznia narciarska Bergisel, majestatyczny pałac cesarski Hofburg oraz inne popularne miejsca i atrakcje turystyczne w Innsbrucku i okolicach. Można więc zacząć dzień od szusowania po śnieżnych stokach, a po południu skorzystać z bogatej oferty kulturalnej. „Rano sport, wieczorem kultura” ― tak brzmi dziś motto zimowych urlopowiczów w sercu Alp. A gdy nie dopisze pogoda lub komuś jeszcze mało aktywności sportowej, można skorzystać z basenów w centrum wypoczynkowym Neustift, sauny i kąpielowego raju StuBay oraz basenu pływackiego Axams. Wszystko w ramach pakietu. Dużą popularnością cieszy się również autobus wycieczkowy Sightseer typu „hop-on, hop-off” zapewniający komfortowe przejazdy między miejscami wartymi zwiedzenia. 

 

Innowacyjność i współpraca

Współpraca między firmami Innsbruck Tourism, Stubai Tyrol Tourism Association oraz organizacjami turystycznymi z Hall-Wattens, Wipptal i Ötztal przynosi znakomite efekty. Stefan Isser, dyrektor zarządzający firmy D. Swarovski Tourism Services GmbH, nie ma co do tego wątpliwości: „Dzięki karnetowi SKI plus CITY Pass więcej turystów spędzających urlop w Tyrolu może skorzystać z naszej oferty. Inicjatywa ta udowodniła, że wyjątkowe atrakcje turystyczne całego regionu można zaoferować w pakiecie, przez co są jeszcze łatwiej dostępne dla gości. Innsbruck i jego regiony partnerskie zyskały więc jeszcze bardziej na atrakcyjności jako miejsce zimowego urlopu z unikalną wartością dodaną”.

 

Nowoczesny gość oczekuje wielu opcji 

„Dziś wielu gości uważa, że udany wyjazd na narty powinien obejmować również inne sposoby spędzania wolnego czasu. W odpowiedzi na te oczekiwania oferujemy bogaty zestaw atrakcji w ramach karnetu SKI plus CITY Pass. Organizacje turystyczne z Tyrolu po raz kolejny pokazały, że nie boją się innowacji” ― trafnie podsumowuje Karin Seiler-Lall z firmy Innsbruck Tourism. „Nasi goście coraz częściej domagają się bogatszej oferty wypoczynkowej. Chcą nie tylko jeździć na nartach, lecz także korzystać z innych atrakcji”. 

 

Reinhard Klier, przewodniczący zarządu przedsiębiorstwa prowadzącego działalność w regionie lodowca Stubai, dodaje również: „Jako region narciarstwa na lodowcach z gwarantowanym śniegiem, Stubai jest ważnym komponentem tego kompleksowego pakietu. Ma wyjątkowo bogatą ofertę turystyczną, którą goście mogą w pełni wykorzystać dzięki karnetom SKI plus CITY Pass”. 

 

Jeden karnet, duża elastyczność

SKI plus CITY Pass nie ma sobie równych nie tylko ze względu na szeroki wachlarz atrakcji, lecz również cenę. Dwudniowy karnet dla dorosłych zainteresowanych zimowymi wakacjami all inclusive kosztuje 111 EUR, a dla dzieci ― 55 EUR. Dzieci urodzone w roku 2012 lub później, towarzyszące rodzicom będącym posiadaczami karnetu SKI plus CITY Pass, mogą korzystać ze wszystkich opcji całkowicie bezpłatnie. Karnet SKI plus CITY Pass Stubai Tyrol zapewnia prostotę, elastyczność i wygodę. To znakomity towarzysz dla każdego, kto chce maksymalnie wykorzystać czas urlopu. Można go zabrać do kieszeni. Od podanej wyżej ceny można również uzyskać kilka fantastycznych rabatów, np. o 25% taniej pojeździć na nartach nocą w regionach objętych pakietem. Karnet jest ważny od 1 października 2019 r. do 10 maja 2020 r. Można go kupić przez Internet, we wszystkich punktach sprzedaży biletów na kolejki linowe objęte pakietem, biurach rezerwacji turystycznej Innsbruck Tourism oraz firmach partnerskich uczestniczących w programie. 

 

Więcej informacji dla mediów można uzyskać pod następującymi adresami:

Sartori & Thaler
Marketing Services GmbH 

Stubai Glacier

Innsbruck
Tourism

Robert Lercher, BA
Dyrektor działu PR

Mag. Catherine Propst,

Dyrektor działu marketingu i PR

Peter Unsinn, MA
Dział zarządzania rynkiem w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Chinach i Korei

Brixner Strasse 3
6020 Innsbruck, Austria
tel.: +43 (0)512 342421-36

Brixnerstraße 3
6020 Innsbruck, Austria
tel.: +43 (0)512 59500-0

Burggraben 3
6020 Innsbruck, Austria
tel.: +43 (0)512 59850-148

info@ski-plus-city.com
www.ski-plus-city.com

c.propst@wintersport-tirol.at
www.stubaier-gletscher.com

p.unsinn@innsbruck.info
www.innsbruck.info

Karnet SKI plus CITY Pass: kilka faktów

SKI plus CITY Pass ― pierwszy na świecie karnet, który obejmuje:
zintegrowany bilet wstępu do 13 kurortów narciarskich, 22 atrakcji i 3 krytych basenów pływackich, dostępny do zakupu na co najmniej 2 dni 

Okres ważności:
1 października 2019 r. – 10 maja 2020 r. (możliwość zakupu przez Internet od początku sierpnia 2019 r.)

Pakiet obejmuje 13 kurortów narciarskich:

Stubai Glacier, Axamer Lizum, Schlick 2000 Ski Centre, Kühtai, Hochoetz, Muttereralm, Bergeralm, Innsbruck Nordkettenbahnen, Serlesbahnen, Elferbahnen, Patscherkoferbahn, Oberperlfuss – Rangger Köpfl i Glungezerbahn.

 

22 atrakcje związane ze stylem życia, kulturą i zwiedzaniem (wstęp jednorazowy):

Ogród zoologiczny Alpenzoo, pałac cesarski Hofburg w Innsbrucku, wieża miejska Stadtturm, muzeum Kryształowe Światy Swarovskiego, muzeum Goldenes Dachl, Archiwum Miejskie Innsbrucka, Muzeum Sztuki Ludowej w Innsbrucku, kościół dworski (Hofkirche), Tyrolskie Muzeum Regionalne Ferdinandeum, Zbrojownia, Panorama Tyrolu i Kaiserjägermuseum, skocznia narciarska Bergisel, Muzeum Anatomii, muzeum i odlewnia dzwonów, Tyrolskie Muzeum Kolejek Linowych, zamek Ambras, Centrum Nauki Audioversum, Tyrolska Galeria Sztuki Taxispalais, zamek Hasegg, Wieża Mennicza, piesze zwiedzanie miasta (1 wycieczka), wypożyczalnia rowerów Die Börse (3 godziny), jazda na łyżwach w centrum Olympiaworld Innsbruck

3 kryte baseny pływackie:

Ośrodek rozrywki i wypoczynku Neustift, sauna i raj kąpielowy StuBay (jednorazowy wstęp na basen na maksymalnie 4 godziny), ośrodek rozrywkowo-wypoczynkowy Axams (jednorazowy wstęp na basen na maksymalnie 4 godziny)

Transport i usługi dodatkowe:

Autobusy narciarskie i wycieczki autobusem Sightseer w trybie „hop-on, hop-off” (z możliwością wielokrotnego wsiadania i wysiadania)

25-procentowy upust na nocne zjazdy narciarskie obejmujący wszystkie wyciągi i kolejki linowe objęte pakietem.