XIX Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2014 odbędą się w dniach 4-6 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie. Na wielkiej scenie zostanie oficjalnie otwarty sezon turystyczny na Mazowszu, które w tym roku ponownie jest Regionem Partnerskim tej imprezy. Na swoim stoisku Mazowsze zorganizuje wiele atrakcji dla zwiedzających, a także przedstawi ofertę aktywnego wypoczynku.

 

Zbliżające się Targi Lato to tradycyjnie wielki rodzinny piknik, na który organizator, firma MT Targi Polska, zaprasza zarówno miłośników podróży, jak i rodziny z dziećmi. Wśród wystawców zaprezentują się państwa, miasta, regiony, organizatorzy imprez turystycznych, a także hotele, atrakcje i szlaki turystyczne. Na ten kwietniowy weekend przygotowanych jest wiele niespodzianek i atrakcji dla warszawiaków w każdym wieku.

 

Mazowsze stawia na aktywność

Podczas tegorocznych Targów Lato Mazowsze planuje zaprezentować się szerokiej publiczności od aktywnej strony. Na stoisku będzie można nie tylko dowiedzieć się o zabytkach regionu, ale także poznać miejsca odpowiednie do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i wodnej. Dodatkowo promowane będzie hasło „turystyka łączy pokolenia”, które ma udowodnić, że aktywny wypoczynek to doskonały sposób na pielęgnowanie i rozwijanie więzi rodzinnych.

 

Atrakcje na stoisku

Poza walorem edukacyjnym stoisko Mazowsza zachęcać będzie zwiedzających atrakcjami. W programie otwarcia sezonu turystycznego przewidywane są pokazy akrobacji rowerowych, jazdy na monocyklach, kurs ratownictwa wodnego, prezentacje najatrakcyjniejszych szlaków Mazowsza oraz animacje dla najmłodszych. Przedstawiciele regionu zapraszają również na krótki instruktaż z nordic walking, który cieszy się coraz większą popularnością i jest uprawiany przez osoby młode oraz dojrzałe. Podczas tegorocznych targów zainaugurowana zostanie IV edycja Paszportu Turystycznego Województwa Mazowieckiego, który w tym roku oprócz tradycyjnej książeczki funkcjonować będzie w wersji mobilnej.  Zaplanowanych jest także wiele konkursów dla uczestników w każdym wieku, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.  

 

Regionalia i Agroturystyka

Ofertę Targów Lato urozmaicą odbywające się równolegle III Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych „Regionalia” oraz II Targi Agroturystyka. Będzie więc okazja do skosztowania regionalnych przysmaków i trunków, które produkowane są w niewielkich wytwórniach na terenie całej Polski.

 

Patronat nad Latem

Patronat Honorowy nad Targami Lato 2014 sprawują: Katarzyna Sobierajska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki; Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego; Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy; Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Paweł Niewiadomski, Prezes Polskiej Izby Turystyki.

 

Jak dojechać

Na targi szybko i wygodnie będzie można dojechać pociągiem SKM lub Kolei Mazowieckich z dworców Warszawa Śródmieście i Warszawa Wschodnia. Stacja docelowa – Warszawa Gocławek – znajduje się w odległości około 700 metrów od Centrum MT Polska. Czas dojazdu pociągiem z centrum Warszawy do stacji docelowej to tylko 20 minut.

Na targi można również dostać się autobusem miejskim. Z centrum Warszawy liniami: 143, 514, 520, z Ronda Wiatraczna liniami: 115, 145, 173, 183, 315 oraz z Dworca Warszawa Wschodnia PKP: 115 i 315. Przystanek docelowy to Okularowa.

 

Informacje praktyczne

Wstęp na Targi LATO jest bezpłatny. Wydarzenie będzie otwarte w piątek w godzinach 10:00-17:00, w sobotę 10:00-18.00 i w niedzielę 10:00-16:00.

 

Więcej informacji: www.targilato.pl