Skyscanner, wiodąca globalna wyszukiwarka podróży, poinformowała, że pięciu nowych partnerów biznesowych zainwestuje w firmę i jej dalszy rozwój łącznie około 192 mln USD. Transakcja uwzględnia inwestycje pierwotne i wtórne, a także nabycie pakietu akcji. Wśród inwestorów znaleźli się:  Artemis, Baillie Gifford, Khazanah, Vitruvian Partners oraz Yahoo! JAPAN.


Zainwestowane środki zostaną wykorzystane na wsparcie realizacji strategii firmy, a także przyspieszą jej dalszy wzrost na internetowym rynku usług turystycznych, którego wartość już dziś szacuje się na 500 mld USD.  Dodatkowo Skyscanner uzyska jeszcze większy dostęp nie tylko do eksperckiej wiedzy, ale również wirtualnych i geograficznych rynków na całym świecie.

Gareth Williams, CEO w Skyscanner: “Skyscanner cieszy się wysokim, dwucyfrowym tempem wzrostu już od kilku lat, a od 2009 roku zaczął przynosić zyski. Ten sukces zawdzięczamy ponad 1200 partnerom biznesowym na całym świecie, 50 milionom podróżnych korzystających z naszych usług każdego miesiąca, innowacyjnym technologiom, a także nieustannym staraniom naszego zespołu o najwyższą jakość usług. Finansowanie, które otrzymaliśmy, a także poszerzenie zespołu o nowych pracowników umożliwia nam tworzenie nowych narzędzi i rozwiązań dla podróżujących.  Chciałbym wyrazić podziękowanie dla firmy Scottish Equity Partners i Sequoia za ich niezłomną wiarę w Skyscanner, a także powitać w zespole nowych partnerów biznesowych. Razem mamy znacznie więcej do zrobienia – czeka nas niezwykle ekscytujący czas.” 

Do grona obecnych partnerów biznesowych Skyscanner, czyli SEP i Sequoia właśnie dołączyli:
Artemis, Baillie Gifford, Khazanah, Vitruvian Partners oraz Yahoo! JAPAN: 

Artemis to globalna spółka zarządzająca funduszami o wartości około 33 mld USD

·      Baillie Gifford to niezależna spółka inwestycyjna z siedzibą  w Edynburgu, realizująca inwestycje w imieniu swoich klientów na całym świecie

·      Khazanah Nasional Berhad to strategiczny fundusz inwestycyjny należący do rządu Malezji, oferujący szeroki dostęp do rynków w całym regionie Azji i Pacyfiku.  

·       Vitruvian Partners to jeden z wiodących inwestorów w Europie, specjalizujący się we wspieraniu firm wysokiego szybkiego, posiadający doświadczenie na rynku usług internetowych.    

·      Yahoo! JAPAN znajduje się już wśród partnerów Skyscanner w Japonii. Inwestycja firmy dodatkowo umacnia relacje między firmami.

Skyscanner w trakcie procesu inwestycyjnego otrzymał wsparcie doradcze od Goldman Sachs International i Numis Securities LTD, którzy wspólnie brali udział w operacji, pełniąc rolę doradców finansowych, brokerów oraz prowadzących księgę popytu w ramach transakcji.