Warszawa, 14 marca2014 roku – Miejsce przy oknie czy przy przejściu?
A może dla przesądnych z dala od rzędu 13-tego? Już w najbliższym czasie LOT wprowadza kolejne usługi – pasażerowie będą mogli odpłatnie wybrać najbardziej dla siebie odpowiednie i wygodne miejsce w samolocie oraz skorzystać z pakietu ubezpieczeniowego.

Usługa będzie wkrótce dostępna we wszystkich kanałach sprzedaży przewoźnika – na stronie lot.com, w Call Center, biurach sprzedaży i u agentów. LOT jest jednym z wielu przewoźników, którzy wprowadzają tego typu usługę na swoich pokładach. 

Pasażerowie będą mogli skorzystać z wyboru dowolnego miejsca na pokładzie wszystkich rejsów LOT-u. Cena usługi to 20 złotych (5 euro) przy wyborze dowolnego miejsca na rejsach trwających poniżej 2 godzin lotu, a 30 złotych (7,5 euro) na ponad 2 godzinnych lotach. 60 złotych (15 euro) to kwota, jaką podróżni mogą zapłacić za dogodne dla siebie miejsce na rejsach dalekodystansowych.

Co istotne, przewoźnik nadal umożliwia pasażerom bezpłatny wybór swojego miejsca w samolocie, ale tylko na 24 godziny przed odlotem.

LOT pozostawia również możliwość bezpłatnego wyboru „miejscówki” podczas rejsów dla pasażerów klasy biznes, Premium oraz ze statusem HON, SEN i Frequent Traveller w ramach programu Miles&More.

Wraz z możliwością wyboru miejsc, LOT wraz z Mondial Assistance – firmą ubezpieczeniową specjalizująca się w ubezpieczeniach turystycznych – wprowadza możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia podczas wyjazdu lub w przypadku odwołania lotu.

Pasażerowie mogą wybierać spośród dziewięciu pakietów. Wśród nich: Basic Travel – Podstawowe ubezpieczenie turystyczne, na krótkie wyjazdy europejskie. Zawiera koszty leczenia i NNW. Complex Travel – pakiet zawierający ubezpieczenie turystyczna na dłuższe wyjazdy rodzinne lub wakacje ze znajomymi. VIP Travel – pełny pakiet świadczeń na podróże w najdalsze zakątki świata. W ofercie ubezpieczeniowej dla miłośników sportu proponujemy aż trzy możliwości: SPORT, SPORT&SKI i SPORT&SKI&EXTREAM. Teraz każdy może wybrać od podstawowego ubezpieczenia, aż po pełny pakiet obejmujący sporty ekstremalne.

Dodatkowo wśród propozycji, w nawiązaniu do sugestii pasażerów, znalazły się trzy opcje. REZYGNACJA 80% – ubezpieczenie biletu umożliwiające zwrot 80% poniesionych kosztów za bilet
w przypadku odwołania wyjazdu. REZYGNACJA 100% – zwrot kosztów ubezpieczonego biletu, gdy wyjazd zostaje odwołany. REZYGNACJA 100% ALL RISK – gwarancja całkowitego zwrotu kosztów biletu z każdego możliwego do udokumentowania powodu.

Wszystkie usługi z zakresu ubezpieczenia dostępne są na stronie: ubezpieczenie.lot.com

 

 

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach. Od 2013 roku, LOT jako pierwsza linia w Europie posiada we flocie dalekodystansowej 5 Boeingów 787 Dreamliner.