Luksusowy obiekt jest już gotowy na przyjęcie pierwszych gości
WARSZAWA, 7 maja 2014 – Waldorf Astoria Hotels & Resorts ma przyjemność ogłosić otwarcie hotelu Waldorf Astoria Amsterdam. Położony w wyjątkowej okolicy kanału Herengracht, w strefie światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, hotel składa się z sześciu XVII i XVIII-wiecznych zabytkowych kamienic. Staro-romańskie budynki, niegdyś miejsce zamieszkania najbogatszych i najbardziej wpływowych mieszkańców miasta, zostały odrestaurowane tak, by móc w tym miejscu stworzyć elegancki 93-pokojowy hotel.

Waldorf Astoria Amsterdam usytuowany jest nad Herengracht, najsłynniejszym kanałem w mieście, zbudowanym jeszcze w okresie duńskiego Złotego Wieku. Tak atrakcyjna lokalizacja daje podróżującym możliwość zwiedzania miasta nie tylko pieszo czy rowerem, ale też łodzią. “Waldorf Astoria Amsterdam to doskonały przykład naszych ambicji tworzenia inspirującego otoczenia w najczęściej obieranych kierunkach podróży na świecie. Ta inwestycja oddaje holenderskie podejście do luksusu, zarówno poprzez design jak i obsługę” – skomentował John Vanderslice, dyrektor generalny marki Waldorf Astoria Hotels & Resorts.
Z każdego z 93 pokoi i apartamentów roztacza się niezapomniany widok na Amsterdam, charakterystyczne kanały, ogrody i dachy miasta. Luksusowo urządzone pokoje w odcieniach ochry z akcentami lapis lazuli, nawiązują do tonacji obrazów holenderskiego malarza Vermeera, autora dzieła „Dziewczyna z perłą”. Każda sypialnia zachowała oryginalny urok dzięki drewnianym stropom, skrzydłowym oknom oraz przestronnym łazienkom z wolnostojącymi wannami.
Dzięki współpracy z uznanymi restauratorami Jonnie i Thérèse Boer, jedzenie w Waldorf Astoria Amsterdam to ekscytujące doświadczenie kulinarne. Są oni właścicielami odznaczonej
3 gwiazdkami Michelin holenderskiej restauracji De Librije, a dla Waldorf Astoria Amsterdam stworzyli rewelacyjne menu we współpracy z Sidney’em Schutte, byłym szefem kuchni De Librije i obecnym szefem kuchni hotelu. Hotelowa restauracja Librije’s Zusje Amsterdam będzie źródłem niezapomnianych przeżyć kulinarnych dla wielu podróżnych.
Oprócz wspomnianej restauracji, do dyspozycji gości przygotowano również inne lokale gastronomiczne. Restauracja Maurer Room to wspaniały przykład wnętrza w stylu rokoko i idealne miejsce na prywatną kolację lub ekskluzywne spotkanie. Waldorf Astoria Peacock Alley to z kolei elegancki salon, w którym można delektować się fascynującą historią miejsca oraz podziwiać sztukę i architekturę, racząc się orzeźwiającym drinkiem lub lekkim lunchem. Słynna restauracja Armillary Sphere jest natomiast ukłonem w stronę bogatej historii żeglugi i handlu oraz dumną ikoną kamienic przy kanałach.
Vault Bar to z kolei ekskluzywne miejsce znajdujące się w jednej z kamienic, w której dawniej mieścił się skarbiec banku. To owiane historią kameralne miejsce, w którym goście i turyści mogą podziwiać ponadczasową elegancję i bogate dziedzictwo hotelu. Część bankietowa i biznesowa restauracji to np. Hooft Ballroom, którego okna wychodzą na malownicze kanały miasta.
W części ogrodowej hotelu znajduje się Guerlain Spa, w którego skład wchodzą trzy pomieszczenia przeznaczone do zabiegów, sauna, łaźnia parowa oraz kryty basen z podgrzewaną wodą i pięknym widokiem na prywatny ogród. Podczas korzystania ze spa, goście będą mogli znaleźć się w świecie Guerlain, gdzie czeka na nich szeroki wachlarz indywidualnie dobranych zabiegów upiększających, przygotowanych w oparciu o ogromną wiedzę i dziedzictwo Guerlain. W tym spokojnym miejscu, goście i mieszkańcy Amsterdamu mogą wybierać spośród wielu terapii, które nawiązują do korzeni masażu Guerlain z 1939 roku.
Podczas pobytu w hotelu Waldorf Astoria Hotels & Resorts goście będą przebywać w inspirującym otoczeniu i pod opieką osobistych concierge hotelu. Każdy gość otoczony będzie indywidualną obsługą zarówno przed, jak i po pobycie w hotelu.  
Waldorf Astoria Amsterdam na nowo definiuje luksus nie tylko dzięki wyjątkowemu wystrojowi hotelu, ale również za pomocą strojów obsługi hotelowej, które zostały zamówione u słynnego holenderskiego projektanta Jan Taminiau.
“Z czwartym największym lotniskiem w Europie i przeszło sześcioma milionami odwiedzających rocznie, Amsterdam jest prężnie rozwijającym się kierunkiem turystycznym. Dzięki hotelowi Waldorf Astoria Amsterdam podróżujący będą mieli możliwość przeżyć swój pobyt w wyjątkowy sposób” – skomentował Simon Vincent, prezes Hilton Worldwide na obszar EMEA.
Goście hotelu Waldorf Astoria Amsterdam mogą zbierać punkty w programie Hilton HHonors i otrzymywać nagrody w blisko 4 000 hoteli na całym świecie. Hilton HHonors to jedyny na świecie program lojalnościowy, który pozwala na jednoczesne łączenie korzyści z programów „No Blackout Dates” i „Points & Miles”.
Dodatkowe informacje na temat hotelu Waldorf Astoria Amsterdam można znaleźć na stronie www.waldorfastoria.com/amsterdam.  Dodatkowe informacje na temat sieci Waldorf Astoria Hotels & Resorts można znaleźć na stronie www.waldorfastoria.com oraz http://news.waldorfastoria.com.