Zapraszamy na Chopok! Już tylko 4 dni do rozpoczęcia II edycji Polskiego Weekendu.

Nieubłaganie zbliża się jedna z największych imprez rodzinnych w tej części Europy. W dniach 14–15 lutego ośrodek Jasna Niskie Tatry pod Chopokiem zamieni się w zimowe centrum rodzinnej rozrywki. Muzyczne emocje, liczne konkursy i atrakcyjne nagrody, ufundowane m.in. przez firmy: HEAD, Wojas oraz właściciela ośrodka – spółkę Tatry Mountain Resorts, czekają na uczestników imprezy.

 

Silna dawka wrażeń i emocji

– To będą niesamowite dni – mówi Zuzanna Fabianova z TMR o kolejnej edycji Polskiego Weekendu na Słowacji. Do największego słowackiego ośrodka narciarskiego zjadą bowiem nie tylko wielbiciele jednej i dwóch desek, malowniczych gór, ale także polskie gwiazdy.

– Na stokach również nie zabraknie emocji. Będzie mnóstwo atrakcji, tak dla indywidualnych turystów, jak i całych rodzin, dla dorosłych i dla dzieci – zapewnia Sylvia Artzova, zarządzająca ośrodkiem Jasna Chopok. – Śniegomistrze, zawody slalomowe, namiot z symulatorami zabaw zimowych, fotobudka, w której będzie można zrobić i wydrukować niestandardowe zdjęcia. A o dobrą zabawę i atrakcje na stoku zadbają: DJ Floor, Robert Jarek oraz polskie dziewczyny. Liczymy, że po nartach rozkręcimy na stoku świetną zabawę après ski. Zapraszamy wszystkich chętnych w piątek i sobotę, w godzinach od 9.00 do 16.00 – dodała Sylvia Artzova.

Osoby, które zechcą nauczyć się jeździć na nartach, dostaną taką szansę. Mniej biegli w narciarskim czy snowboardowym rzemiośle będę mogli, podobnie jak w zeszłym roku, potrenować pod okiem gwiazd z Polski. W tym roku będą to m.in.: Marta Wierzbicka, Maria Niklińska i Przemysław Cyprjański, natomiast wsparcia udzielą im instruktorzy z Maxi Land na Bielej Puti.

– Polski weekend ma uprzyjemnić wszystkim turystom pobyt w najlepszym narciarskim ośrodku na Słowacji, do dyspozycji amatorów białego szaleństwa mamy 29 km tras z pokrywą śnieżną od 40 do 80 cm śniegu – zapewnia brand manager Sylvia Artzova.

– Warunki są dobre, zdecydowanie najlepsze na przestrzeni 200 kilometrów. W tym sezonie zimowym przekazaliśmy turystom kolejne atrakcje: nowy wyciąg kanapowy na Lucky, nową panoramiczną restaurację Rotunda z przepięknym widokiem na góry, gdzie można zakosztować rumów z całego świata, w restauracji Van Roll króluje nowy master chef , który w unikalnych górskich wnętrzach, przy zapachu palącego się drewna kominkowego serwuje à la carte unikalne potrawy kuchni słowackiej i francuskiej, okraszone najprzedniejszymi winami z Toskanii. Wzbogaciliśmy również program II edycji Polskiego Weekendu. Jest kilka nowych konkurencji, mamy większą ilość nagród, a pogoda będzie sprzyjała zabawie na świeżym powietrzu – dodała Artzova.

Amatorów białego szaleństwa ucieszy na pewno informacja, że północna i południowa część Chopoka czeka na nich już od godziny 7.00, kiedy to startuje specjalna oferta „Fresh Track”. W cenie 29 euro możemy śmigać po świeżo „wyratrakowanych” trasach, w otoczeniu niezwykłego krajobrazu i promieniach wschodzącego słońca, a na koniec jazdę można okrasić wspaniałym śniadaniem w restauracji Van Roll Lukova na wysokości 1670 m n.p.m., które zamyka ofertę „Fresh Track”. Dla radości samodzielnego śmigu na „sztruksie” i wykwintnego śniadania warto obudzić się wczesnym rankiem i tak wspaniale przywitać dzień. Ta atrakcja jest oferowana w ośrodku przez dwa dni w tygodniu, we wtorki i soboty.

A już za trzy tygodnie na tych samych stokach, na których będą się bawić uczestnicy Polskiego Weekendu, będą organizowane Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim dla Juniorów FIS i (www.jasna2014.sk.) będzie to w naszej części Europy pierwsza taka impreza od kilkunastu lat. W imprezie wystartuje kilkunastu młodych polskich zawodników, którzy być może za kilka lat będą uczestnikami organizowanych wspólnie z Krakowem zimowych igrzysk olimpijskich.

 

Harmonogram oraz szczegóły programu znajdziesz na stronie:                 

http://www.gotatry.sk/pl/wiecej-informacji/aktualnosci/polski-weekend-jasna-chopok/

oraz na   www.facebook.com/nartyslowacjapl.