Ceny noclegów w Zakopanem, jednym z najpopularniejszych polskich miejscowości górskich, spadły o równo 20% w porównaniu do lutego 2013. Odwiedzający Krupówki zapłacą teraz średnio 278 zł za pokój dwuosobowy typu standard, podczas, gdy w tym samym miesiącu w roku ubiegłym za pokój zapłaciliby średnio 346 zł. Takie informacje wynikają z raportu Hotel Price Index (tHPI) publikowanego co miesiąc przez wyszukiwarkę hoteli www.trivago.pl.

 

Luty okazuje się być fantastycznym miesiącem dla  miłośników polskich gór i wędrówek po Krupówkach. Hotele w Zakopanem obniżyły swoje ceny o jedną piątą w porównaniu do zeszłego roku. Dla turystów oznacza to oszczędności bądź nawet przedłużenie wypoczynku wciąż utrzymując wydatki na planowanym poziomie. Mniej niż w styczniu zapłacimy również za noclegi w Szczyrku (średnio 235 zł), Krynicy Zdrój (średnio 452 zł) oraz w Ustroniu (średnio 261 zł).

 

Taniej również w innych częściach kraju

Dobrą wiadomość luty przynosi również dla lubiących zimowe spacery wydłuż wybrzeża. Tańsze niż w zeszłym roku są noclegi w Gdańsku (-5%) i Sopocie (-11%), gdzie koszt wynajmu pokoju z osobą towarzyszącą będzie nas kosztował średnio 219 zł i 299 zł.

Lista 50 najpopularniejszych miast indeksowanych w tHPI jest do pobrania tutaj.

 

O trivago

www.trivago.pl to porównywarka cen hoteli, dzięki której podróżujący znajdzie dla siebie idealny hotel w najkorzystniejszej cenie. trivago porównuje ceny ponad 700.000 hoteli na całym świecie, przeglądając ponad 200 stron rezerwacyjnych.

Serwis udostępnia 82 miliony zintegrowanych opinii oraz 14 milionów zdjęć. Znalezienie idealnego hotelu ułatwiają różnorodne filtry. Co miesiąc 45 milionów użytkowników korzysta z trivago oszczędzając średnio 35% przy każdej rezerwacji.

trivago to niemiecka firma z siedzibą w Düsseldorfie, założona w 2005 roku, obecnie operująca na 40 międzynarodowych platformach w 24 językach.