Zimowe ferie w Polsce wciąż trwają, a miłośnicy sportów zimowych mogą nie być zadowoleni z raczej wiosennej pogody. Lekarstwem na brak śniegu i odpowiednich warunków do szusowania na stokach może być wyjazd na Litwę. Blisko, ceny przystępne, a warunki narciarskie dobre przez cały rok.

 

            Snow Arena w Druskiennikach na Litwie oferuje śnieżony stok narciarski czynny przez cały rok. Kryte trasy zjazdowe o długości 460 m dla zaawansowanych narciarzy i 150 m dla początkujących są wyposażone w wyciągi narciarskie. Dodatkowo dla dzieci urządzony jest park rozrywki DruFunPark, gdzie mogą się bawić wśród zimowych dekoracji. 4 różne stopnie trudności zabaw dostosowane są do różnych grup wiekowych. Maluchy mogą też zjeżdżać na saneczkach z górki saneczkowej na wprost, lub w zjeżdżalni spiralnej. Wspaniałe zaplecze gastronomiczne oraz widok na Niemen dopełniają reszty. W Druskiennikach, niczym w Dubaju, można więc jeździć na nartach przez cały rok.

Druskienniki są też siedzibą wielkiego Aquaparku, z którym już w tym roku ma być połączona kolejką linową Snow Arena. Czas przejazdu ma wynieść zaledwie 5 minut!

            Aquapark to ogromny, nowoczesny, w dużej części kryty kompleks wodny z basenami, zjeżdżalniami, zespołem saun, kaskadami i wielu innymi atrakcjami. Tak jak w Snow Arenie znajdują się atrakcje przeznaczone dla dzieci oraz wspaniałe zaplecze gastronomiczne. Cóż bardziej wspaniałego jak wodne atrakcje zaraz po nartach!

Od września ubiegłego roku, raz w miesiącu w Aquaparku organizowane są „Wieczory Nagusów”. Najbliższe terminy tej nietuzinkowej imprezy to 28 lutego i 28 marca. Karta Nagusa uprawnia do 50% zniżki na wybrane wejścia do Aquaparku.

            Park linowy nad Niemnem to kolejna akcja Druskiennik, czynna niestety poza sezonem zimowym.

            Ze względu na uzdrowiskowy charakter miejscowości, w przerwach między aktywnym spędzaniem czasu można skorzystać z zabiegów leczniczych i relaksacyjnych w licznych sanatoriach, hotelach i centrach SPA. Opodal Druskiennik znajduje się Park Grutas, swoiste muzeum socjalizmu, warte zobaczenia zwłaszcza, że dojść można spacerem przez las. Park Grutas znajduje się, według przewodnika Lonely Planet „1000 Ultimate Experiences” na 4 miejscu listy najbardziej dziwnych parków świata, więc będąc w Druskiennikach nie można go pominąć.

            Warto więc pomyśleć o Druskiennikach jako miejscu, gdzie można się wybrać na ferie, nie tylko zimowe. Wspaniała oferta czynnego wypoczynku oraz odpoczynku wśród przyrody, możliwość spacerów po pięknej okolicy i podreperowania zdrowia oraz ducha w miejscowych sanatoriach i centrach SPA oferujących usługi na najwyższym poziomie powinna zainteresować gości z Polski. Dodatkową zaletą jest fakt, że Snow Arena i Aquapark w Druskiennikach są oddalona zaledwie 350 km od Warszawy.

            Kolejnym miejscem, gdzie można uprawiać sporty zimowe przez cały rok są Onikszty, gdzie znajdują się tory saneczkowe czynne bez względu na porę roku. Podobnie jak w |Druskiennikach miejsce może być atrakcyjne dla amatorów wypoczynku aktywnego oraz tych, którzy cenią sobie relaks. W Oniksztach, które znajdują się przy Auksztockim Parku Narodowym otwarto właśnie nowoczesne centrum SPA.

            Bojery po zamarzniętej Mierzei Kurońskiej to kolejna atrakcja zimowej Litwy. Niestety ten sport wymaga już ściśle zimowej pogody i w przeciwieństwie do stoków narciarskich i górki saneczkowej w Druskiennikach oraz torów saneczkowych w Oniksztach jest zależny od pogody.