Znane i cenione na całym świecie brytyjskie wydawnictwo Apa Publishing, od 40 lat publikujące przewodniki turystyczne oraz książki do nauki języków obcych pod markami Insight Guides i Berlitz,  powraca na polski rynek z szeroką ofertą.

Już w maju 2014 ukaże się aż 20 tytułów: 14 przewodników z serii Ilustrowanych i 6 z serii Step by Step. Wyłącznym dystrybutorem przewodników Berlitz na polskim rynku jest znana i ceniona firma Platon. Oficjalny debiut przewodników nastąpi 21 maja na Warszawskich Targach Książki na stoisku Platona, a od czerwca pełna oferta będzie dostępna już w Empiku oraz innych księgarniach w całej Polsce. Kolejne tytuły tym razem z oferty językowej planowane są na jesień, a w przyszłości przewidywane jest również wzbogacenie oferty turystycznej o kolejne destynacje.
Cieszące się dużym powodzeniem wśród czytelników przewodniki zostały zaktualizowane, odświeżone, a także zadbano o to, by w wersji polskiej znalazły się informacje potrzebne polskiemu turyście.  Seria przewodników ilustrowanych Berlitz obejmuje 14 tytułów najbardziej popularnych kierunków: Brazylia, Chorwacja, Egipt, Francja, Grecja, Hiszpania, Indie, Izrael, Jordania, Maroko, Portugalia, Turcja, Włochy oraz  USA. Wspaniałe fotografie, ciekawe eseje,  a także szczegółowe mapy i plany  oraz mnóstwo informacji praktycznych tworzą barwny obraz prezentowanych destynacji i są inspirującą lekturą przed wyjazdem, podczas podróży oraz oryginalną pamiątką po powrocie z wakacji. Seria Step by Step Berlitz to na początek 6 najczęściej odwiedzanych metropolii: Londyn, Berlin, Paryż, Barcelona, Rzym i Praga. Przewodniki zawierają trasy i spacery po mieście opracowane przez lokalnych przewodników oraz dodatkowo do każdego dodawany jest poręczny plan miasta gratis.
Przewodniki Berlitz księgarze i hurtownicy mogą zamawiać bezpośrednio w Platonie www.platon.com.pl.