Brytyjska grupa RSA – właściciel LINK4 – podjęła decyzję o ograniczeniu działalności i sprzedaży swoich udziałów w spółkach z krajów Europy Centralnej i Wschodniej – w Polsce, na Litwie, Łotwie i Estonii. Nowym właścicielem LINK4 zostanie PZU SA.

Prezes PZU Andrzej Klesyk poinformował na Twitterze oraz podczas konferencji prasowej, że jego spółka dzięki tym przejęciom zostanie liderem rynku litewskiego oraz łotewskiego. W Estonii PZU będzie miał trzecią pozycję na rynku.

Trudno sobie wyobrazić bardziej wiarygodnego właściciela dla LINK4. PZU to największa i najstarsza firma ubezpieczeniowa w Polsce. Wydaje się, że doświadczenie i know-how LINK4 – pioniera i lidera rynku direct – będą dla PZU cennym aktywem. LINK4 jest w pierwszej trójce najbardziej znanych firm ubezpieczeniowych w Polsce, właśnie po PZU i Warcie.

Natomiast dla LINK4 zaangażowanie PZU to bardzo duża szansa na rozwój i pozyskanie stabilnego właściciela z bardzo silną pozycją na rynku ubezpieczeniowym. Jesteśmy pewni, że LINK4 wspólnie z PZU wejdzie na wyższy poziom w zakresie oferowanych produktów i obsługi klienta. Wystarczy wspomnieć rewolucyjne rozwiązanie właśnie wprowadzone przez PZU, czyli bezpośrednią likwidację szkód, w której klient posiadający polisę OC może zlikwidować szkodę w PZU a nie w firmie, która ubezpiecza sprawcę wypadku.