KOLOMBO, Sri Lanka – Linie lotnicze Qatar Airways poinformowały w dniu dzisiejszym o zwiększeniu liczby miejsc w samolotach obsługujących połączenia na Sri Lankę. Dziennie do Kolombo, stolicy tego kraju, odbywają się trzy loty, z których jeden będzie od teraz realizowany przez flagowy model samolotu linii – szerokokadłubową maszynę Boeing 777 zamiast dotychczasowego, wąskiego Airbusa 320.

 

Od 1 stycznia 2014 roku w większym Boeingu 777 w klasie biznes oferowane będą siedzenia rozkładane na płasko, natomiast wszyscy pasażerowie w klasie biznes i ekonomicznej będą mogli korzystać z całkowicie interaktywnego osobistego systemu rozrywki audio i wideo.

Na rejsach linii Qatar Airways do Kolombo realizowanych samolotem Boeing 777 (QR 658) dostępne będą miejsca w dwóch klasach – 356 miejsc siedzących w klasie ekonomicznej i 24 w klasie biznes. Pozostałe dwa połączenia dziennie do tej miejscowości będzie obsługiwać wąskokadłubowy samolot A320, który mieści 132 pasażerów w klasie ekonomicznej oraz 12 w klasie biznes.

Dyrektor Krajowy Qatar Airways na Sri Lance, Ajay Jacob, twierdzi, że zwiększenie przepustowości na trasie do Kolombo pomoże wzmocnić pozycję linii na rynku Sri Lanki.

„Kolombo wciąż jest popularnym portem docelowym w stale rosnącej sieci połączeń linii na obszarze Azji i Pacyfiku. Obecnie oferujemy trzy połączenia dziennie do stolicy Sri Lanki”. Dodatkowa liczba miejsc oznacza większą dostępność dla osób podróżujących do Kolombo i możliwość zaoferowania im bardziej konkurencyjnego produktu, jakim jest Boeing 777.

Lista połączeń dostępnych dla pasażerów podróżujących z i do Kolombo przez port przesiadkowy linii w Ad-Dausze obejmuje m.in. Chicago, Kilimandżaro, Nairobi, Moskwę, Paryż, Londyn, Frankfurt, Rzym, Mediolan, Wenecję, Nowy Jork, Waszyngton i Montreal.

Jacob dodaje: „Duża liczba obywateli Sri Lanki pracuje w Katarze, na Bliskim Wschodzie, w Europie i na obydwu kontynentach amerykańskich. Dzięki zwiększeniu liczby miejsc, więcej pasażerów będzie mogło podróżować naszymi liniami w celach turystycznych i służbowych”.

Linie Qatar Airways otrzymały niedawno, po raz czwarty z kolei, tytuł najlepszej bliskowschodniej linii lotniczej, przyznawany przez czytelników magazynu „Business Traveller Asia-Pacific”. Ponadto w dwóch kolejnych latach (2011 i 2012) zostały wyróżnione przez Skytrax nagrodą dla najlepszej linii lotniczej roku.

Linie Qatar Airways odnotowały błyskawiczny wzrost w ciągu zaledwie 16 lat istnienia. Obecnie wykorzystują nowoczesną flotę złożoną ze 128 samolotów obsługujących trasy do 133 najważniejszych biznesowych i urlopowych miejsc docelowych na terenie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki, regionu Azji i Pacyfiku oraz obydwu Ameryk.

W 2013 roku linie Qatar Airways uruchomiły jak dotąd 11 nowych połączeń – do Burajdy (Arabia Saudyjska), An-Nadżafu (Irak), Phnom Penh (Kambodża), Chicago (USA), Salali (Oman), Basry (Irak), As-Sulajmanijja (Irak), Chengdu (Chiny), Addis Abeby (Etiopia), Ta’if (Arabia Saudyjska) oraz, jako ostatnie, do Międzynarodowego Portu Lotniczego Clark w Manili (Filipiny).

W najbliższych tygodniach i miesiącach sieć rozrośnie się jeszcze bardziej, dzięki uruchomieniu połączeń do Hangzhou (Chiny) – 20 grudnia, do portów Szardża i Dubai World Central, zlokalizowanych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (1 marca 2014 roku), do Filadelfii (USA) – 2 kwietnia 2014 roku, Edynburga (Szkocja) – 28 maja 2014 roku oraz Miami (USA) – 10 czerwca 2014 roku.

 

Rozkład lotów na trasie AD-DAUHA – KOLOMBO:   obowiązuje od 1 stycznia 2014 roku

 

Trzy połączenia dziennie

Wylot z Ad-Dauhy          QR 658 o godz. 00:45, przylot do Kolombo o godz. 07:40
Wylot z Kolombo     QR 659 o godz. 09:10, przylot do Ad-Dauhy o godz. 11:30

 

Wylot z Ad-Dauhy          QR 660 o godz. 12:25, przylot do Kolombo o godz. 19:40
Wylot z Kolombo     QR 661 o godz. 20:40, przylot do Ad-Dauhy o godz. 23:20

 

Wylot z Ad-Dauhy          QR 662 o godz. 20:00, przylot do Kolombo o godz. 03:15 następnego dnia
Wylot z Kolombo     QR 663 o godz. 04:15, przylot do Ad-Dauhy o godz. 06:55