Podróż pociągiem dla pasażerów lotów obsługiwanych przez TAP, wylatujących z/ przylatujących na lotniska w Lizbonie, Porto i Faro.

Współpraca TAP Portugal z liniami kolejowymi CP Comboios de Portugal

Linie lotnicze TAP przy współpracy z liniami kolejowymi CP Comboios de Portugal oferują produkt o nazwie „Rail&Fly Portugal”. Usługa ta pozwala wszystkim pasażerom lotów obsługiwanych przez TAP, posiadającym bilety taryfowe lub premiowe i wylatującym z/przylatującym na lotniska w Lizbonie, Porto i Faro, na zakup biletu na pociąg linii kolejowych CP.

 

Produkt ten obowiązuje na pociągi Alfa Pendular i Intercidades i pozwala pasażerom na skorzystanie z 20% zniżki na dostępną taryfę podstawową (przy okazaniu karty pokładowej i/lub biletu elektronicznego). Dokumenty te należy także okazać na żądanie kontrolera w celu potwierdzenia ich ważności.

Bilet na pociąg może być zakupiony za pomocą strony flytap.com, po wybraniu odpowiedniej opcji, a także w kasach biletowych CP obsługujących pociągi długodystansowe. Imię i nazwisko widniejące na bilecie elektronicznym powinno być identyczne jak imię i nazwisko umieszczone na bilecie kupowanym w kasie CP.

Pasażerowie, którzy zamierzają skorzystać z tej usługi online, powinni wcześniej dokonać rejestracji na stronie CP Comboios de Portugal dostępnej tutaj.

Usługa ta nie obejmuje transferu między dworcem kolejowym i lotniskiem lub odwrotnie, ani też nie gwarantuje połączeń pomiędzy tymi środkami transportu.

 

Uwaga: Dodatkowe usługi, takie jak przewóz zwierząt, przewóz sprzętu sportowego lub obsługa pasażerów z niepełnosprawnością ruchową, będą obowiązywały wyłącznie u przewoźnika, u którego zostały zamówione. W związku z tym pasażer odpowiada za zamówienie usługi, z której chce skorzystać, kontaktując się z odpowiednim przewoźnikiem (TAP i CP) w celu uzyskania informacji o dostępności takich usług, ich warunkach i związanych z nimi kosztach.