SZEŚĆ MILIONÓW TURYSTÓW: PLAN MINISTERSTWA TURYSTYKI NA ROK 2015

Rok 2014 był dla ruchu turystycznego w Republice Dominikańskiej wyjątkowy. Od stycznia do listopada do kraju przyjechało w sumie 4 607 047 turystów, czyli o 7,7 % więcej niż w 2013 r. Najwięcej osób przyjechało w listopadzie – więcej o 9,3% w porównaniu z  rokiem ubiegłym. Zgodnie z szacunkami Ministerstwa Turystyki w tym roku do kraju przyjechać może nawet sześć milionów turystów zagranicznych, czyli o 10% więcej niż w roku ubiegłym.  
    

NOWY ODCINEK DROGI UŁATWI PODRÓŻ Z PUNTA CANA NA PÓŁWYSEP SAMANÁ

W regionie Punta Cana na wschodnim wybrzeżu uroczyście otwarto nowy odcinek drogi łączący miasta Bávaro – Uvero Alto – Miches. Droga o długości 72 km jest częścią tzw. Obwodnicy Wschodniej. Do jej dokończenia brakuje ostatniego 39-kilometrowy odcinka z Miches do nadmorskiego miasteczka Sabana de la Mar, skąd dalej odjeżdżają promy na półwysep Samaná oraz łodzie wycieczkowe do Parku Narodowego Los Haitises.

 

GDZIE W ZIMIE NA GOLFA? DO REPUBLIKI DOMINIKAŃSKIEJ

W ostatnich latach zwiększa się zainteresowanie turystyką golfową. Wraz z przyjściem zimniejszych miesięcy coraz więcej graczy zaczyna zastanawiać się nad wyjazdem w ciepłe kraje. Zimę można osłodzić sobie np. w Republice Dominikańskiej, gdzie panują idealne warunki do gry w golfa – słoneczna pogoda i przyjemna temperatura przez cały rok, wyśmienite kurorty all-inclusive,  a przede wszystkim pola golfowe najwyższej jakości.
    

TYGODNIK TIME: PUERTO PLATA NA LIŚCIE 50 NAJLEPSZYCH DESTYNACJI ROKU 2015
    

WYBRZEŻE PÓŁNOCNE: ATRAKCYJNA DESTYNACJA TURYSTYCZNA

KOLEJKĘ LINOWĄ W PUERTO PLATA ODWIEDZIŁO W 2014 R. O 18 % WIĘCEJ TURYSTÓW

ROŚNIE ZAINTERSOWANIE NIERUCHOMOŚCIAMI W SOSÚA  I  CABARETE

Zagraniczni turyści coraz częściej przejawiają zainteresowanie wynajęciem lub kupieniem nieruchomoości w regionie  Sosúa – Cabarete w północnej części Republiki Dominikańskiej.   
    

DRONEM NA NAJWYŻSZY SZCZYT KARAIBÓW

Republika Dominikańska to nie tylko białe piaszczyste plaże, ale także góry liczące ponad 3 tys. metrów. Pasmo Kordyriela Środkowa w środkowej części wyspy to raj dla miłosników przygody i przyrody. W styczniu i w lutym to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów Republiki Dominikańskiej.
    

BACHATA, TROPIKALNE SHOW & KARIBSKIE AFRO

Jeśli wybierasz się do Republiki Dominikańskiej między styczniem i kwietniem 2015 r., na pewno odwiedź miasteczko Altos de Chavon pod La Romaną na południowo-wschodnim wybrzeżu. Co poniedziałek i co niedzielę wieczorem występuje tu 50 tancerzy i śpiewaków biorących udział w oryginalnym tropikalnym show w rytmach merengue, bachaty, chachy, mamby, bolera i salsy. Karaibski koncert na żywo ma miejsce w amfiteatrze Altos de Chavon, gdzie występował kiedys np. Frank Sinatra czy Elton John. Więcej informacji na www.kandela.com.do