Podczas żeglarskich targów Wiatr i Woda, odbywających się w dniach 3-6 kwietnia w Warszawie, zainaugurowano tegoroczną edycję kampanii 7 Cudów Mazur. Projekt jest wspólną inicjatywą siedmiu największych miast leżących na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich.  Ich celem jest propagowanie wiedzy na temat regionu, jego walorów przyrodniczych oraz prezentacja szerokiego wachlarza atrakcji turystycznych.

7 Cudów Mazur to wspólna inicjatywa samorządów Giżycka, Mikołajek, Mrągowa, Pisza, Rucianego-Nidy, Rynu oraz Węgorzewa. Jest kontynuacją głośnej kampanii Mazury Cud Natury, dzięki której region Wielkich Jezior Mazurskich w plebiscycie New7Wonders znalazł się wśród 14 najpiękniejszych miejsc na ziemi i 5 w Europie. Aby nie zmarnować nabudowanego wówczas kapitału, miasta postanowiły współpracować, w celu dalszej promocji regionu. Pierwsza edycja akcji odbyła się w 2013 roku.

W ramach kampanii od czerwca do września 2014 r, w miastach partnerskich zorganizowany zostanie cykl regat o Żeglarskie Grand Prix Mazur. Sportowej rywalizacji żeglarzy towarzyszyć będzie moc atrakcji na lądzie. W specjalnych strefach kibica odbędą się koncerty, pokazy i konkursy ukazujące różnorodne możliwości aktywnego spędzania czasu na Mazurach.

Podczas targów poznaliśmy także wstępny harmonogram eventów. Imprezy odbędą się kolejno:

21 czerwca w Piszu, 12 lipca w Węgorzewie, 19 lipca w Giżycku, 20 lipca w Mrągowie, 26 lipca w Mikołajkach, 2 sierpnia w Rucianem-Nidzie oraz 23 sierpnia w Rynie.

W każdym z miast eventy będą miały odmienną formę, podkreślającą charakter miejsca i walory turystyczne danego miasta-organizatora. W tegorocznej edycji akcji dużo uwagi poświęcone zostanie tematyce ochrony przyrody i promowaniu wśród odwiedzających Mazury postaw proekologicznych.

Prezentacji II edycji kampanii dokonano na scenie głównej podczas targów Wiatr i Woda, które odwiedziła w tym roku rekordowa liczba, ponad 450-ciu wystawców. Na stoisku kampanii 7 Cudów Mazur oprócz otrzymania informacji o akcji goście mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej fotobudki. Zdjęcia na tle mazurskiego pejzażu uatrakcyjniły liczne gadżety o tematyce żeglarsko-pirackiej.

Wszystkie informacje o drugiej edycji kampanii można znaleźć na stronie www.7cudowmazur.pl oraz na portalu Facebook, www.facebook.pl/7cudowmazur.