Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce, dziś (19 lutego 2014r.) ogłosił uruchomienie nowego połączenia krajowego z Wrocławia do Gdańska, które będzie operować trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty.

 

Wrocław Airport jest pierwszą bazą Ryanair w Polsce. W 2013 roku Ryanair przewiózł ponad 860 tys. pasażerów, co jest wynikiem o 11% lepszym niż w 2012 roku.

Ryanair będzie obsługiwał połączenie krajowe z Wrocławia do Gdańska samolotem Boeing 737-800 oferując większą liczbę miejsc, lepsze ceny, lepszą punktualność i lepszą obsługę klienta niż Eurolot.

 

Katarzyna Gaborec z Ryanair we Wrocławiu powiedziała:

            To już drugie po Warszawie połączenie krajowe Ryanair z Wrocławia. Cieszymy się, że możemy zaoferować wyczekiwaną trasę do Gdańska. Połączenia krajowe cieszą się dużym zainteresowaniem dlatego też zwiększamy naszą ofertę. Loty z Wrocławia do Gdańska rozpoczną się 1 lipca i będą operować trzy razy w tygodniu we wtorki, czwartki i soboty. Bilety będą dostępne w sprzedaży od jutra (20 lutego) w cenie od 105 zł w jedną stronę.

            Nie mamy wątpliwości, że nowe połączenia krajowe odniosą wielki sukces na polskim rynku i coraz więcej polaków przekona się, że latanie z Ryanair jest tanie, komfortowe i bezpieczne.

            W ciągu ostatnich dwóch lat Ryanair stał się liderem w Polsce przewożąc więcej pasażerów niż LOT i Eurolot razem. Nasze połączenia krajowe przyniosą znacznie niższe ceny biletów lotniczych dla polskich konsumentów”

   

                                       Nowe trasy krajowe Ryanair

 

Rozpoczęcie lotów

Częstotliwość lotów

Wrocław – Warszawa

2 kwietnia 14

Codziennie

Wrocław – Gdańsk

1 lipca 14

     3 loty tyg

Warszawa – Gdańsk

2 kwietnia 14

    Codziennie

Kraków – Gdańsk

1 lipca 14

3 loty tyg