Słońce grzeje coraz mocniej, przyroda kwitnie, a dni stają się coraz dłuższe. Rozczpoczął się kolejny sezon kempingowy i pierwsze terminy wyjazdów. Wiosną rzesze kempingowiczów z całej Europy znów wyjeżdżają na kempingi. Vacansoleil Camping Holidays, europejski lider na rynku turystyki kempingowej, potwierdza to zjawisko zakładając masę rezerwacji na wiosenne pobyty.

Wiosenna przerwa przypada w różnych krajach Europy w różnych terminach. Polska “Majówka” między 26 kwietnia a 3 maja cieszy się niezmiennie ogromną popularnością. Wiosenny trend to wyjazdy do państw położonych najbliżej – Czech, Austrii i Słowenii.

Nowy trend: wypoczynek na kempingu blisko miasta Vacansoleil odnotowuje jeszcze jeden nowy trend: wypoczynek na kempingu w pobliżu metropolii.

Coraz więcej osób stara się łączyć wypoczynek na łonie natury ze zwiedzaniem miast. Kempingi w okolicy słynnych europejskich miast zanotowały mnóstwo rezerwacji na Wielkanoc oraz przerwę wiosenną. Kontrast między miastem a kempingiem zdaje się być pożądanym kryterium w wyborze miejsca wypoczynku. Dodatkowo, ważnym argumentem na korzyść kempingu jest cena – kemping jest świetną alternatywą dla kosztownych miejskich hoteli. Dzięki dobrze rozwiniętej infrastrukturze turyści mogą zostawić samochody na kempingu i przemieszczać się publicznymi środkami transportu nie martwiąc się o parking w mieście. Kempingi Vacansoleil w pobliżu miast takich jak Praga, Paryż, Barcelona czy Rzym sprzedają się doskonale.

 

Mnóstwo ofert i promocje

Przyjemna pogoda i spokój panujący na kempingach poza szczytem sezonu to ważne argumenty przy rezerwacji pobytu na Wielkanoc czy majówkę. Dodatkowo, przed sezonem, kempingowicze mogą skorzystać z darmowych noclegów i wysokich rabatów.