Podczas tegorocznych targów Dubai Airshow Rolls-Royce podarował zespołowi inżynierów Emirates silnik Rolls-Royce Trent 900. Dzięki temu już niecały rok przed zamontowaniem tego typu silników w 50 samolotach A380 Emirates, praktykanci i pracownicy zespołu Emirates Engineering mają okazję do przetestowania ich działania. Ich dostawa związana jest z historyczną, wartą 9,2 mld USD, umową, która została podpisana w tym roku.  


Silnik został już przetransportowany z portu lotniczego Al Maktoum International-Dubai World Central (DWC) do ośrodka szkoleniowego Emirates Engineering na lotnisku Dubai International. Pracownicy obsługi i mechanicy mają okazję do zapoznania się z budową silnika w praktyce, realizując zadania, które byłyby trudne do wykonania na silniku znajdującym się w samolocie rejsowym. Należy do nich instalacja łopat wentylatora czy wyjmowanie komponentów silnika.

Prezent w postaci tego nowoczesnego silnika świadczy o silnej więzi między Rolls-Roycem a Emirates i jesteśmy bardzo wdzięczni za podarunek, który wykorzystamy w naszym programie szkoleniowym. Chociaż nasi praktykanci już teraz różnymi metodami poznają tajniki konserwacji, naprawy i remontów samolotów i silników, nic nie zastąpi praktycznych ćwiczeń z wykorzystaniem zaawansowanej, nowoczesnej technologii. Jako jedyny przewoźnik w branży będziemy dysponowali tym silnikiem w naszym ośrodku szkoleniowym, gdzie wykorzystamy go do kształcenia obecnej i przyszłej kadry mechaników – powiedział Iain Lachlan, Emirates’ Divisional Senior Vice President, Engineering.