Ponad 70 uczestników gry miejskiej „Śladami Jana Heweliusza” podczas Święta Gdańskiej Nauki

W dniu 25 stycznia odbyła się wyjątkowa gra miejska z rozszerzoną rzeczywistością „Śladami Jana Heweliusza”, którą zorganizowała Gdańska Organizacja Turystyczna we współpracy z Fundacją Gdańską, Miastem Gdańsk oraz Centrum Hewelianum.

Sobotnia gra miejska skupiła ponad 70 uczestników, którzy o godz. 16.00 zakończyli grę docierając do Centrum Hewelianum i witając Jana Heweliusza.

Jak można było przyłączyć się do gry?

Od godziny 10.00 do 13.00 w dniu 25 stycznia 2014 w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Długi Targ 28/29 zainteresowani mogli pobrać specjalną mapę – formularz zgłoszeniowy do gry. Kolejnym krokiem było pobranie specjalnej, bezpłatnej aplikacji na smartfony dostępnej na systemy IOS i Android w wersji polskiej i angielskiej. Potem rozpoczął się spacer śladami Jana Heweliusza i odsłuchiwanie kolejnych audycji dźwiękowych, które opisywały miejsca związane z tym gdańskim uczonym. A słuchać trzeba było uważnie, gdyż z każdym z 8 prezentowanych miejsc związana była zagadka. Prawidłowe rozwiązanie łamigłówek pozwoliło na poznanie hasła biorącego udział w losowaniu atrakcyjnych nagród!

Zakończenie gry!

Finał gry odbył się o godz. 16.00 w Centrum Hewelianum przy ul. Gradowej 6 w budynku Koszar Schronowych, gdzie pomimo mrozu dotarło ponad 70 najbardziej wytrwałych śmiałków. Na uczestników gry, którzy prawidłowo odgadli hasło i oddali wypełniony kupon do losowania- czekały atrakcyjne nagrody od sponsorów: Grupy Lotos i Energii, w tym plecaki, torby, piłki do kosza, siatkówki i piłki nożne. Dodatkową niespodzianką podczas zakończenia gry było spotkanie z Janem Heweliuszem zarówno „żywym” jak i cyfrowym w rozszerzonej rzeczywistości, co było nie lada atrakcją. Uczestnicy korzystali także z możliwości sfotografowania się z Janem Heweliuszem w rozszerzonej rzeczywistości i pochwaleniem się zdjęciem wśród znajomych w social media.

Dodatkowo podczas weekendu 25 – 26 stycznia 2014 zwiedzanie Centrum Hewelianum na hasło „Gra miejska Śladami Jana Heweliusza” dostępne było za symboliczną złotówkę.

Gra nie tylko raz!

Aplikacja bezpłatnie dostępna jest przez rok dla zainteresowanych, którzy w dowolnym czasie mogą podażyć Śladami Jana Heweliusza.