Największy z nich ma prawie 40 metrów. Najmniejszy kilkanaście centymetrów. Chociaż podczas targów turystycznych Tour Salon Poznań od 12 do 14 lutego będzie można zobaczyć tylko kilka okazów mieszkających w Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie – to wizyta na targach z pewnością będzie niezapomniana


Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie na Opolszczyźnie, który będzie wystawcą Tour Salonu, tworzą dwa obiekty w sumie zajmujące ponad 40 hektarów. Pierwsza to JuraPark – opowiadający dzieje od narodzin naszej planety do wielkiej katastrofy, która unicestwiła m.in. dinozaury, które można zobaczyć w tej wyjątkowej miejscowości na Opolszczyźnie. Druga część kompleksu to Park Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie przy użyciu tradycyjnych i nowoczesnych rozwiązań muzealnych opowiadane są dzieje człowieka. – Udział w Tour Salon w Poznaniu to dla nas przede wszystkim okazja do pokazania mieszkańcom Wielkopolski i nie tylko wielu niezwykłości. Są to między innymi najdłuższe w Polsce kino trójwymiarowe – Tunel Czasu, jedyny na świecie pawilon paleontologiczny, gdzie dzięki przeszklonej podłodze można przejść po śladach dinozaurów.

Dotknąć prehistorii i pieczołowicie zrekonstruowanych przez naukowców modeli dinozaurów będzie można na stoisku województwa opolskiego (pawilon 7A, stoisko nr 39). Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie jest także partnerem Strefy Urwisa specjalnego projektu adresowanego do młodych, aktywnych i zainteresowanych turystyką uczniów szkół podstawowych. Na zwycięski 12-osobowy zespół i opiekuna czeka dwudniowy wyjazd, w którym będzie można nie tylko wcielić się w rolę temponautów w naszpikowanym technologiami Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, czy spróbować słynnych krasiejowskich przysmaków. Młodych odkrywców czeka także udział w autorskich warsztatach, czy możliwość stanięcia oko w oko z ponad 200 gatunkami dinozaurów, jakie mieszkają od 6 lat w Krasiejowie.

Udział w Tour Salonie Poznań to również okazja do prezentacji oferty edukacyjnej. – Jesteśmy jednym niewielu miejsc turystyki w Polsce, gdzie podczas wycieczki można realizować poszczególne elementy podstawy programowej – dodaje Jolanta Labus. – To efekt pracy nie tylko naszych ekspertów, którzy są też współtwórcami e-podręcznika, ale zgodności naukowej wszystkich naszych propozycji edukacyjnych. Cały kompleks właśnie podczas poznańskich targów dwa lata temu otrzymał Złoty Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, potwierdzający najwyższą jakość prowadzonych usług edukacyjnych i turystycznych.

Więcej informacji o niespodziankach, jakie czekają w Krasiejowie od początku kwietnia, można przeczytać na www.juraparkkrasiejow.pl