71. Tour de Pologne ponownie zawita do Rzeszowa!
Podobnie jak przed rokiem najsłynniejszy kolarski wyścig w Polsce dotrze do Rzeszowa. Dziś (27.02) dyrektor generalny wyścigu Czesław Lang podpisał umowę z prezydentem miasta Rzeszowa.

Cieszymy się bardzo z faktu, że po raz kolejny będziemy gościć kolarzy w Rzeszowie – mówi Tadeusz Ferenc.
Umowę o kolejnym roku współpracy podpisano w czwartek w siedzibie Urzędu Miasta. 5 sierpnia br. Rzeszów ponownie będzie metą trzeciego etapu wyścigu.
– Bardzo dobrze współpracuje mi się z tutejszymi ludźmi, a Rzeszów poza tym, że jest pięknym miastem, to dynamicznie się rozwija. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że chcemy tu wrócić – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny wyścigu Tour de Pologne. Z Bieszczadami łączy go sentyment. To właśnie tu stawiał swoje pierwsze „kolarskie” kroki. – O części było trudno, więc klocki hamulcowe wycinał z podeszwy buta – wspomina.

Z kontynuacji współpracy cieszy się także prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. – Cieszymy się bardzo z faktu, że po raz kolejny będziemy gościć w Rzeszowie kolarzy rywalizujących na trasie Tour de Pologne. To wyścig, który na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez kolarskich na świecie. Rzeszów to miasto, które kocha sport, dlatego też nie mogło nas zabraknąć w roli gospodarza jednego z etapów. Nasze dotychczasowe doświadczenia z pracy z Panem Czesławem Langiem oraz jego grupą pozwalają mi na stwierdzenia, że będzie to perfekcyjnie przygotowana impreza  a kolarze dostarczą kibicom niezapomnianych wrażeń – mówi.

Przed rokiem stolica Podkarpacia była metą trzeciego etapu jubileuszowego 70. wyścigu Tour de Pologne. Wtedy jako pierwszy na metę 226-kilometrowego etapu dotarł Norweg Thor Hushvod z grupy BMC Racing Team, który pokonał rywali z peletonu po fantastycznym finiszu. Tuż za nim uplasowali się Australijczycy Mark Renshaw i Steele Von Hoff. Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już  5 sierpnia.