Już 7 lutego, tradycyjnie o godz. 19:00 w ramach VI Balu Gdańskiego wystąpi Orkiestra Kameralna Filharmonii Kaliningradzkiej pod batutąAleksandra Andreeva. Program tego wieczoru, to prawdziwa noc karnawałowych przebojów!

Najpiękniejsze arie operetkowe wykona sopranistka Anait Mkrtczjan. Obok takich utworów, jak choćby Aria Sylvi z „Księżniczki Czardasza”, publiczność będzie mogła wysłuchać m.in.  także uznawanego za jeden z najpiękniejszych, „Walca wiedeńskiego” Johanna Straussa, skocznej „Tarentelli Napoletana” G. Rossiniego czy słynnego, nastrojowego „Libertango” A. Piazzolli.

Zespół Orkiestry Kameralnej  Filharmonii Kaliningradzkiej powstał w roku 1991 i utworzyła go  grupa wybitnych instrumentalistów, wywodzących się z działającej Kaliningradzie Państwowej Filharmonii. Orkiestra bardzo szybko zdobyła uznanie zarówno w Rosji – prestiżowa nagroda Priznanie – jak i za granicą.

Repertuar orkiestry obejmuje okres od baroku do muzyki współczesnej. Zespół bierze również udział w koncertach muzyki popularnej i jazzowej. Orkiestra Kameralna Państwowej Filharmonii w Kaliningradzie ma również na swoim koncie wiele prawykonań utworów zarówno kompozytorów rosyjskich jak i zagranicznych.

Bilety na ten i pozostałe koncerty z cyklu „Bale Gdańskie do nabycia w kasach: 058 320 62 62 i na www.filharmonia.gda.pl