Kilkumiesięczna zima i kapryśna pogoda sprawiły, że coraz częściej myślimy o letnim urlopie. Niektórzy podjęli już decyzję i zarezerwowali dom wakacyjny w wybranym kraju. Serwis Casamundo.pl sprawdził, gdzie Polacy najchętniej wyruszają na wakacje w tym roku.

 

Warszawa, 10 kwietnia 2014 – Według pierwszych danych Casamundo.pl, serwisu specjalizującego się w wynajmie domów wakacyjnych i apartamentów, Polacy najchętniej wybierają takie kraje jak Chorwacja, Włochy i Węgry. Słońce, piękne widoki i idealne warunki do wypoczynku sprawiają, że chętnie wyruszamy na południe Europy. Wśród regionów największą popularnością cieszy się włoska Toskania oraz chorwackie Istria i Dalmacja.

Polacy cenią sobie przede wszystkim elastyczność i prywatność domów wakacyjnych. Systematycznie wzrasta liczba turystów, którzy już w pierwszych miesiącach roku planują wakacyjny wyjazd. Trend ten dotyczy zwłaszcza rodzin z dziećmi, które uzależniają urlop od wakacji bądź urlopowiczów, którzy wybrali już miejsce wypoczynku i nie chcą ryzykować, że domy wakacyjne w najlepszej lokalizacji lub dobrej cenie będą już zajęte.

Według ostatnich danych Polacy przeznaczają na wakacyjny wyjazd średnio 830 – 1040 złotych na osobę. Kwota ta różni się oczywiście w zależności od miejsca i długości pobytu oraz typu zakwaterowania.

 

Chorwacja na czele
Zdecydowanym numerem jeden w zestawieniu jest Chorwacja. Polacy chętnie wypoczywają w regionie Istrii lub Dalmacji. Spora część urlopowiczów spędzi wakacje na wyspie Krk, Korčula lub Čiovo, czy też w zatoce Kvarner. Niewielki kraj ma do zaoferowania jedne z najpiękniejszych plaż w Europie, liczne zabytki i parki krajobrazowe. Wypoczywający w Chorwacji mogą połączyć plażowanie z aktywnym zwiedzaniem antycznych budowli o architekturze charakterystycznej dla krajów basenu Morza Śródziemnego. Ponadto jest to prawdziwy raj dla miłośników przyrody i słonecznych kąpieli.
Urlopowicze wybierający się do Chorwacji mogą zamieszkać w przestronnym domu wakacyjnym z widokiem na morze.

Wielkie włoskie wakacje
Toskania, Wenecja Euganejska i Liguria to regiony najchętniej odwiedzane przez polskich turystów. Zielone krajobrazy, pyszne jedzenie i niepowtarzalna atmosfera sprawiają, że jest to miejsce idealne na wypoczynek w gronie przyjaciół lub rodziny. Klimat sprzyja bowiem wspólnemu biesiadowaniu przy włoskich specjałach. Włoska kuchnia, która składa się z naturalnych składników, oliwy i dobrego wina jest uwielbiana przez turystów z całego świata.
Osoby wybierające się w tym roku do Toskanii mogą zamieszkać wraz z przyjaciółmi i rodziną w przestronnej willi.

Polak, Węgier dwa bratanki
Polacy pokochali również wypoczynek nad największym jeziorem w Europie Środkowej. Nie bez przyczyny Jezioro Balaton określane jest często, jako „węgierskie morze”. Jezioro oprócz licznych plaż i kurortów ma do zaoferowania również własną flotę i kurorty. Sezon turystyczny trwa nad Balatonem od czerwca do końca sierpnia. Średnia temperatura wody w tym okresie wynosi ok. 23° C, dzięki czemu kąpiel jest bardzo przyjemna. Jeżeli w trakcie wyjazdu trafią się chłodniejsze dni to urlopowicze mogą skorzystać z ciepłych źródeł termalnych, których na Węgrzech nie brakuje. Wakacje nad jeziorem z pewnością będą niezapomnianą atrakcją dla najmłodszych urlopowiczów. Turyści, którzy planują wakacje na Węgrzech mogą zamieszkać w domu wakacyjnym z przestronnym ogrodem i basenem.

Warto odpowiednio wcześniej zająć się organizacją wakacyjnego wyjazdu, zwłaszcza jeżeli planujemy podróż do jednego z popularnych krajów. Dzięki temu będziemy mogli znaleźć atrakcyjnie położone obiekty, które spełniają nasze wymagania oraz są przystępne cenowo.

 

Źródło: Dane własne serwisu Casamundo.pl na podstawie dokonanych rezerwacji. Marzec 2014.