40 centymetrów śniegu spadło w Zieleńcu. W tej chwili czynne są 3 trasy zjazdowe (ponad 1,6 km) i wiele kilometrów tras biegowych.

Śnieg poprószy jeszcze do poniedziałku, a temperatura wynosić będzie od -7 do 0 stopni Celsjusza. Dla miłośników aktywnego wypoczynku, to doskonała wiadomość: szykują się białe Święta Wielkanocne.

W pensjonatach i hotelach wokół Zieleńca, są nadal wolne pokoje. Jeszcze przed paroma dniami, niewiele osób spodziewało się tak dobrych warunków śniegowych. Aktualne informacje pogodowe oraz dotyczące wyciągów i noclegów, sprawdzić można na stronie zieleniec.pl. i na Facebooku: https://www.facebook.com/ZieleniecSkiArena

Zieleniec jest największym ośrodkiem narciarskim w Kotlinie Kłodzkiej (jednym z większych w Sudetach). Leży na wysokości ok. 950 m. n. p. m. w paśmie Gór Orlickich. Panuje tam specyficzny mikroklimat – zbliżony do alpejskiego. Ze względu na szczególny układ ciśnieniowy mas powietrza, sezon narciarski w Zieleńcu jest najdłuższy w Polsce. Tutejszy mikroklimat wymusza też na organizmie ludzkim zwiększenie produkcji czerwonych ciałek krwi, co w efekcie znacznie poprawia samopoczucie – nawet kiedy przebywamy w Zieleńcu zaledwie kilka dni.