16 marca o godz. 11:00 w Muzeum Łazienki Królewskie odbędą się kolejne warsztaty rodzinne z cyklu „Małe Rezydencje Artystyczne”. Na najbliższych zajęciach dzieci dowiedzą się na czym polega animacja.

 

„Małe Rezydencje Artystyczne” to cykl warsztatów wprowadzający w wielowymiarowy świat sztuki. Artyści, rezydujący gościnnie w Łazienkach Królewskich, prezentują uczestnikom różne techniki artystyczne m.in. z zakresu grafiki, animacji, muzyki, architektury, ceramiki czy fotografii. Na marcowych warsztatach dzieci wykonają maski i stroje, a następnie stworzą krótki film animowany w technice piksilacji.

Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Najbliższe spotkanie poprowadzi Barbara Druzga i Natalia Nguyen. Będziemy tworzyć film animowany, dlatego zajęcia będą trwały około 2,5 godziny. Cykl warsztatów „Małe Rezydencje Artystyczne” odbywa się przez cały rok, w każdą trzecią niedzielę miesiąca, o godzinie 11:00.

Informacje i zapisy: tel.: 22 50 60 102, e-mail: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl . Miejsce spotkania – taras przed pałacem na Wyspie. Warsztaty są odpłatne, bilet rodzinny (dziecko i opiekun) kosztuje 15 zł. Jest możliwość wykupienia karnetu rocznego lub karnetu na sześć warsztatów.

 

Więcej aktualności na profilu www. facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie